Michał Włodarski

Katowiczanin robił karierę naukową, ale fatalne zatrucie tlenkiem węgla pokrzyżowało mu życiowe plany. Michał Włodarski teraz walczy o powrót do zdrowia. To właśnie jemu będzie poświęcony Koncert Charytatywny w Pałacu Młodzieży, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 17.00. Wydarzenie organizują uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Katowicach.

Do tragicznego zdarzenia, które zmieniło życie zdolnego matematyka doszło 2 stycznia 2017 roku w Katowicach. Z powodu silnego przeziębienia Michał czuł się bardzo słabo – postanowił wziąć kąpiel, chwilę po odkręceniu wody stracił przytomność. W wannie nieprzytomnego znalazła go matka. Jak się okazało, wada wentylacji piecyka gazowego była przyczyną utraty przytomności przez wtedy 26-latka. Spaliny były zwracana z powrotem do pomieszczenia.

– Pogotowie zabrało Michała do szpitala w Katowicach a następnie do Sosnowca do Regionalnego Ośrodka Ostrych Zatruć z Oddziałem Toksykologii Klinicznej. Przeprowadzone badania wykazały zawartość tlenku węgla we krwi 33%, tomografia nie wykazała żadnych zmian. Po pięciu dniach od zdarzenia, 7 stycznia 2017 roku Michał się wybudził, był z nim kontakt słowny, logicznie odpowiadał na zadawane pytania, wiedział co się wydarzyło i co się obecnie dzieje, jadł posiłki i ruszał kończynami – mówiła Barbara Kolmaga z Fundacji Stonoga.– W następnych dniach nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia, Michał stracił przytomność i nie odzyskał już umiejętności komunikowania się z otoczeniem ani gestami ani werbalnie – dodaje.

Następnie wtedy 26-latek trafił do Szpitala Murcki, tam niestety postawiono druzgocącą diagnozę. Lekarz prowadzący stwierdził uszkodzenie półkul mózgowych i stan apaliczny (wegetatywny). Istnieje ogromne ryzyko, że bez stałej rehabilitacji, 26-latek zostanie w takim stanie.

Pomóc Michałowi

Właśnie na rehabilitację będą zbierać w trakcie Charytatywnego Koncertu.

– To tradycja “Kopernika”, nasze hasło “Kochać znaczy pomagać” łączy przez cały rok społeczność szkolną. Z roku na rok zbieramy coraz więcej pieniędzy na pomoc dla potrzebujących, 12 stycznia 2018 było to aż 22 tysiące złotych – poinformował nas Konrad Barszczewski, uczeń I LO w Katowicach. Michał jest absolwentem właśnie liceum im. Kopernika.

W trakcie koncertu będzie można kupić i licytować różnego rodzaju rzeczy. Można też dokonywać wpłat na konto w szkole, z którego pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację Michała.

Nr konta Rady Rodziców: 55 1060 0076 0000 3260 0186 8992 z dopiskiem „XVII Koncert Kopernika”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 12 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.