Mariusz Skiba i przemawiający Patryk Białas / fot. Zara Israelyan

Dwa tereny na osiedlu Wincentego Witosa zostaną wkrótce zabudowanie nowymi obiektami mieszkalnymi. Radny miejski zaproponował, by uchwalić dla nich miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Taki plan pozwoli na określenie co może, a co nie może powstać w tym rejonie.

Radny miejski Patryk Białas (KO) wyszedł z propozycją przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla dwóch obszarów na osiedlu W. Witosa, na których trwają lub planuje się budowy nowych bloków mieszkalnych. Interpelację w tej sprawie radny złożył 7 stycznia. Podkreślił, że w ostatnich latach następuje rozwój budownictwa mieszkaniowego na osiedlu (obiekty budowane przez firmy prywatne i deweloperów oraz przez Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego). Uchwalenie planów zagospodarowania ma wpłynąć na zrównoważony i harmonijny rozwój osiedla.

Chodzi o dwa tereny. Pierwszy ograniczony jest ulicami Obroki (od północy), Wincentego Witosa (od wschodu), Henryka Dulęby (od zachodu) oraz zlikwidowaną linią kolei piaskowej (od południa). Drugi teren to obszar pomiędzy ulicami: Wincentego Witosa (linia od ronda Aleksandry Śląskiej do skrzyżowania z ul. M. Ossowskiego), Michała Ossowskiego (od wschodu) i Macieja Rataja (od północy).

– Przyjęcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tych obszarów wskaże kierunki rozwoju przestrzennego osiedla. Dzięki niemu władze miasta będą miały wpływ na to, co powstanie w tym rejonie. Również mieszkańcy będą dzięki temu widzieć, co może, a co nie może powstać w ich dzielnicy – zaznaczył Patryk Białas

Magistrat nie odniósł się jeszcze do sprawy. Aby przystąpić do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego konieczna jest uchwała Rady Miasta Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.