Wylewanie asfaltu / fot. MZUIM Tychy

Mieszkańcy Dąbrówki Małej chcą, by na ulicy Pawła Dytrycha został wykonany asfalt. Obecnie droga jest utwardzona jedynie żwirem, a tworzące się błoto utrudnia dojście i dojazd do domów.

Chodzi o ulicę Pawła Dytrycha w Dąbrówce Małej. O polepszenie stanu tej drogi wielokrotnie upominali się sami mieszkańcy, a także rada dzielnicy. Ostatnio poinformowano, że przy ul. P. Dytrycha ma powstać jeden z podziemnych zbiorników retencyjnych. Projekt nie przewiduje jednak wyasfaltowania ulicy, a jedynie przywrócenie do tzw. stanu pierwotnego. Mieszkańcy chcą, by przy okazji powstał asfalt.

W ostatnim dniu grudnia ubiegłego roku Rada Jednostki Pomocniczej nr 14 Dąbrówka Mała (tzw. rada dzielnicy) wystosowała pismo w tej sprawie do prezydenta Katowic. Poproszono o wykonanie nawierzchni asfaltowej ulicy Pawła Dytrycha od numeru 11 do końca (do numeru 21) argumentując, że tworzące się błoto i kałuże utrudniają poruszanie się pieszym i samochodom. Dodatkowo jest to przyczyna zamulania studzienek

Interpelację w tej sprawie 2 stycznia br. złożył także radny miejski Dawid Durał. Zaznaczył w niej, że:

Tworzące się błoto i kałuże, głównie po intensywnych opadach deszczu, znacząco utrudnia poruszanie się. Modernizacja ulicy wydaje się konieczna, a mieszkańcy od wielu lat borykają się z problemami z dojazdem i dojściem do posesji […].

Do sprawy nie odniosły się jeszcze władze Katowic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 1 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.