Boisko przy ulicy Miłej / fot. M. Malina / Urząd Miasta Katowice

Boisko w Katowicach gotowe. Powstało, bo chcieli tego mieszkańcy, w sezonie będzie jak znalazł. Przy ulicy Miłej w Katowicach w ramach Budżetu Obywatelskiego powstało wielofunkcyjne boisko. Właśnie zakończyła się jego budowa.

Wielofunkcyjne boisko w Giszowcu jako projekt lokalny w głosowaniu poparło 830 mieszkańców, tym samym zajął pierwsze miejsce. Budowa kosztowała niemal 517 tysięcy złotych.

Reklama

Boisko przy ul. Miłej posiada nawierzchnię syntetyczną poliuretanową w kolorze zielonym i żółtym. Jego wymiary to 23 x 48 m. W skład inwestycji wchodzi mini boisko do piłki nożnej i dwa boiska do koszykówki. Boisko jest ogrodzone i wyposażone w piłkochwyty, by obiekt był przede wszystkim bezpieczny.

– Mieszkańcy Katowic chętnie włączają się w działania związane z budżetem obywatelskim – składają wnioski i głosują,  bo widzą efekty swojego zaangażowania – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – W ramach pięciu edycji BO katowiczanie wybrali łącznie aż 599 projektów, z których już  ponad 400 zostało zrealizowanych. Powstały nowe drogi rowerowe, stacje wypożyczalni rowerów, skwery, boiska. Skorzystali też najmłodsi – dla nich powstały ścieżki edukacyjne czy place zabaw. Katowiczanie dostali świetne narzędzie do wprowadzania zmian w swoim otoczeniu i z niego korzystają – dodaje prezydent.

W BO w 2019 roku zwiększy się pula dostępny środków z 20 mln do 30 mln zł. Tym samym BO w Katowicach stał się największy w Polsce w przeliczeniu na mieszkańca wśród miast wojewódzkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 13 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.