Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Katowic. 6 stycznia należy się spodziewać utrudnień na drogach. To już ósmy raz kiedy ulicami Katowic przejdzie kolorowy orszak.

Podobnie jak rok temu wydarzenie rozpocznie się na placu przed archikatedrą Chrystusa Króla. Tam od 13.30 będzie formował się orszak, by o 13.45, po błogosławieństwie abp. Wiktora Skworca wyruszyć ulicami naszego miasta.

Orszak przejdzie ulicami: Wita Stwosza, Jagiellońską, Lompy i Powstańców, a zakończy się pokłonem przed Świętą Rodziną na placu Żołnierza Polskiego na osiedlu Paderewskiego.

– Po drodze maszerujący będą mogli podziwiać przygotowane z rozmachem przez organizatorów scenki jasełkowe odbywające się w otwartych przestrzeniach naszego miasta. Orszak otwierać będą oczywiście jadący na koniach trzej królowie: Melchior, Kacper i Baltazar – informuje katowicki magistrat.

Orszak Trzech Króli w Katowicach / mapa / UM Katowice

Na uczestników będą czekały śpiewniki i korony, a dzieci przebrane w zielone, czerwone lub niebieskie stroje będą mogły dołączyć do jednego z barwnych korowodów.

Po przejściu orszakowej trasy od godz. 15.00 zaplanowano wspólne kolędowanie na placu Żołnierza Polskiego. Organizatorem Orszaku Trzech Króli w Katowicach jest Stowarzyszenie na rzecz Edukacji i Rodziny „Węgielek”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.