Ulica Kolista / fot. InfoKatowice.pl

Wycięto drzewa a hałas ze strony autostrady A4 daje się we znaki mieszkańcom Katowic. Ci zwrócili się do radnej, a ta do miasta. Chce montażu ekranu akustycznego, który zniwelowałby hałas dochodzący ze strony drogi.

Katowicka radna Barbara Mańdok z Forum Samorządowego zwróciła się do prezydenta Katowic w sprawie budowy ekranów akustycznych wzdłuż odcinka autostrady A4 od ulicy Kolistej do ulicy Mysłowickiej.

Mieszkańcom daje się we znaki hałas ze strony autostrady, który spotęgowała jeszcze wycinka drzew w rejonie ulicy Kolistej. Wycinka ma związek z budową węzła Giszowiec – czyli skrzyżowania ulicy Pszczyńskiej i 73 Pułku Piechoty. Same prace przygotowawcze do niej zakładały wycinkę ponad 600 drzew. Inwestycja warta niemal 250 mln zł ma potrwać do 2020 roku.

– Umieszczenie ekranu akustycznego od ulicy Kolistej do ulicy Mysłowickiej zmniejszy hałas od strony autostrady A4 – przekonuje radna Mańdok w swojej interpelacji.

Władze Katowic jeszcze nie rozpatrzyły wniosku radnej.

2 KOMENTARZE

  1. Miasto nie potrafi wybudować ekranów w “centrum” miasta, wzdłuż Parku Kościuszki żeby ograniczyć hałas a co dopiero gdzieś na Giszowcu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 15 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.