Marcin Krupa prezydent Katowic rozmawiający z radnym Józefem Zawadzkim / fot. InfoKatowice.pl

Katowicki radny chce żeby miasto wsparło budowę pomnika Matki Dziecka Niepełnosprawnego. Wnioskuje o to już od 2014 roku, teraz ponownie zwrócił się w tej sprawie do prezydenta Katowic.

Józef Zawadzki z Forum Samorządowego, to jedna z najbardziej barwnych postaci katowickiego samorządu, która potrafi zadziwić swoimi interpelacjami. Kiedyś zaproponował budowę tablicy upamiętniającej m.in. Piotra Uszoka, byłego prezydenta Katowic, którego nazwał “wielką osobistością”. Chciał też powstania pomnika Hipokratesa. Do historii katowickiego samorządu przejdą rozważania radnego na temat „niskiej emisji”, które miały miejsce w 2016 roku.

Radny Józef Zawadzki o czystym powietrzu w Katowicach

A mówią, że na sesjach jest nudno 🙂 Radny dał popis w trakcie debaty o jakości powietrza w Katowicach #Katowice

Opublikowany przez infoKatowice.pl Środa, 27 lipca 2016

Obecnie radny stara się o budowę pomnika Matki Dziecka Niepełnosprawnego. Już w 2017 roku wnioskował o 20 tys. zł na ten cel, spotkał się z decyzją odmowną.

Nową kadencję samorządu rozpoczął serią wniosków do prezydenta Marcina Krupy – wśród nich właśnie odnośnie współfinansowania pomnika. Ten miałby powstać przy ulicy Ułańskiej w Katowicach i jak podkreśla radny jest to wsparcie inicjatywy Fundacji Ośrodka dla Dzieci Niepełnosprawnych.

– Niestety, na wszystkie moje pisma otrzymuję odpowiedź negatywną – stwierdził Józef Zawadzki w piśmie do prezydenta Katowic. – Jestem przekonany, że w budżecie miasta Katowice, który po stronie dochodów ogółem opiewa na kwotę 2.116.967.059 zł Pan Prezydent znajdzie środki na budowę ww. pomnika, na który czekają i w pełni zasługują matki dzieci niepełnosprawnych – dodał radny.

Do wniosku radnego władze miasta dopiero się odniosą – mają na to niespełna miesiąc.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.