Podrażniona trzema porażkami z rzędu GieKSa podejmowała na lodowisku Naprzodu Janów przedostatni w tabeli Orlik Opole. Spotkanie nie mogło zakończyć się innym wynikiem niż pewne zwycięstwo gospodarzy.

Od pierwszego gwizdka sędziego widać było, że podrażniona trzema z rzędu porażkami GieKSa chce to spotkanie nie tylko wygrać, ale dodatkowo strzelić wiele bramek. Już w 2. min. krążek w siatce umieścił Marek Strzyżowski, który wykorzystał dobre podanie Pasiuta. Później katowiczanie mieli jeszcze wiele sytuacji, z których wykorzystali dwie, po trafieniach Patryka Wronki i Radosława Sawickiego. Pod koniec tercji dwa razy także opolanie byli blisko szczęścia, ale Kevin Lindskoug nie dał się zaskoczyć i po 20 minutach było 3:0 dla gospodarzy.

W drugiej odsłonie gra nie uległa zmianie. GKS niemal nie wychodził z tercji obronnej przeciwnika, a Orlik ograniczał się do obrony i nielicznych kontr. Tym razem na bramkę czekaliśmy do trzeciej minuty, a jej zdobywcą został Maciej Urbanowicz. Następnego gola niespodziewanie strzelili goście, ale potem już wszystko wróciło do normy i opolskiego golkipera kolejno pokonali Fraszko, Rybak, Rohtla i Devecka. Na ostatnią przerwę hokeiści schodzili więc przy stanie 8:1.

W trzeciej części katowiczanie wyraźnie spuścili z tonu i przez całe dwadzieścia minut ani razu nie zaskoczyli opolskiego bramkarza. Jedną z nielicznych szans wykorzystali za to ambitnie grający goście i tercja skończyła się rezultatem 0:1, a cały mecz pewnym zwycięstwem Trójkolorowych 8:2.

TAURON KH GKS Katowice – PGE Orlik Opole 8:2 (3:0, 5:1, 0:1)

Bramki: Strzyżowski, Wronka, Sawicki, Urbanowicz, Fraszko, Rybak, Rohtla, Devecka – Svitac (2)

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) – Tuhkanen, Wanacki, Łopuski, Rohtla, Wronka – Cakajik, Devecka, Laakkonen, Pasiut, Strzyżowski – Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Starzyński, Urbanowicz – Michał Rybak, Skokan, Sawicki, Krężołek

PGE Orlik Opole: Nobis (Robaszkiewicz) – Wojdyła, Kostek, Rzekanowski, Trandin – Bychawski, Gawlik, Valkou, Szydło, Svitac – Obrał, Sznotala, Gorzycki, Skrodziuk