Ulice i Place Katowic
Reklama

Trzecie wydanie popularnej książki o Katowicach już w sprzedaży. Jeszcze przed świętami do księgarń trafiło trzecie wydanie popularnej książki „Ulice i place Katowic”. To obowiązkowa pozycja w domowej biblioteczce każdego miłośnika historii Katowic.

Jak zapewnia wydawca, nie jest to wznowienie, ale po raz kolejny zaktualizowane (np. poprzez wymianę zdjęć) i poszerzone o kolejne ulice opracowanie. Niezmiennie autorem książki jest historyk Michał Bulsa, a wydawcą – wydawnictwo „Prasa i Książka” Grzegorza Grzegorka.

Reklama

Zmieniona została kładka, ponieważ zdjęcie z poprzedniej sie zdezaktualizowało. Tym razem na okładce znalazła się ulica Dworcowa z odremontowanym starym dworcem kolejowym. Wybraliśmy ją z dwóch powodów – wyjaśnia Grzegorz Grzegorek, redaktor i wydawca albumu. Jest to jedna z najstarszych ulic Katowic, a być może pierwsza z własną nazwą, po drugie, jest pewne, że po renowacji Starego Dworca, będzie na powrót jedną z ważniejszych w mieście.

Niestety, wydanie książki nie było wale łatwym procesem. Podobnie jej sprzedaż.

– Kierując ten album do druku napotkaliśmy niespodziewaną przeszkodę, otóż wbrew opiniom o zaniku czytelnictwa, miałem kłopot ze znalezieniem drukarni. Na szczecie udało się na ostatni moment. Niestety, podobnie jak rok temu, sieci handlowe prowadzące księgarnie w centrach handlowych nie chcą współpracować z małymi lokalnymi wydawcami. Dlatego polecamy małe, niezależne księgarnie w centrum miasta, wydawnictwo można też kupić poprzez Internet na stronie wydawnictwa – podkreśla Grzegorz Grzegorek.

„Ulice i place Katowic” dostępne są m.in. w księgarniach: „Wolne Słowo” (ul. 3 Maja), „Miejscownik” (ul. Warszawska), w NOSPR (pl. W. Kilara), Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 13), księgarnia „Popularna” (ul. Obr. Westerplatte), Gryfnie (róg ul. Andrzeja i ul. S. Batorego) oraz w siedzibie redakcji (ul. Sokolska 78).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.