Międzynarodowe Centrum Kongresowe / fot. Erdem Yildiz

Dzisiaj w Katowicach jedna z największych wigilii w Polsce. Wigilia dla Samotnych odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Obiekt Fundacji Wolne Miejsce udostępniło miasto Katowice.

Początek Wigilii dla Samotnych o godzinie 16.00, a wstęp do MCK (od strony ulicy Olimpijskiej) będzie możliwy już od godz. 15.00.

– Cieszę się, że w centrum Śląska będziemy łączyć wszystkich samotnych ludzi. Szczególnie w okresie świątecznym osoby te potrzebują wsparcia innych ludzi. Dla każdej chętnej osoby znajdzie się wolne miejsce. Serdecznie zapraszamy – mówi Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce, inicjator i organizator przedsięwzięcia.

Reklama

Fundacja Wolne Miejsce, która jest organizatorem Wigilii dla Samotnych, zrzesza wielu wolontariuszy i darczyńców. Oprócz Katowic wydarzenie w tym roku odbędzie się także we Wrocławiu, Łodzi, Radomiu i Kołobrzegu. Podczas Wigilii – oprócz tradycyjnych dań – na świąteczne spotkanie przy stole przygotowywany jest program artystyczny, a w tym roku pojawią się również animacje dla najmłodszych.

– Samotność i dobro nie ma granic administracyjnych, dlatego wspólnie z Katowicami, Fundacją Wolne Miejsce i wszystkimi ludźmi dobrej woli działamy na rzecz osób samotnych – mówi Piotr Kochanek, wiceprezes Fundacji Wolne Miejsce, rzecznik prezydenta Siemianowic Śląskich.

W katowickiej Wigilii dla Samotnych weźmie udział nawet 3 tys. osób. Lista produktów potrzebnych do przygotowania Wigilii jest bardzo obszerna. To m.in. 600 kg kapusty kiszonej, 250 kg marchewki, 1200 sztuk jajek, 100 litrów oleju do smażenia czy 500 kg fileta z białej ryby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.