Hokeiści GieKSy po serii ponad 20 zwycięstw odnieśli drugą porażkę z rzędu. Katowiczanie na lodowisku Jantor przegrali z Energą Toruń 0:3.

W czwartkowym meczu w Gdańsku w składzie GKS-u zabrakło trzech reprezentantów kraju: kontuzjowanego Malasińskiego oraz chorych Łopuskiego i Wronki. Dzisiaj dwaj ostatni zawodnicy wrócili do składu i wydawało się, że Trójkolorowi łatwo rozprawią się ze swoimi rywalami.

Niestety pomimo tego, że od pierwszych minut gospodarze dominowali na lodzie, ani razu nie udało im się zaskoczyć Spesnego. Torunianie przez całe spotkanie grali cofnięci i czychali na kontry. Na taktyka okazała się niezwykle skuteczna, bo Lindskoug aż trzy razy wyciągał krążek z siatki i ostatecznie GieKSa niespodziewanie uległa w drugim meczu z rzędu.

Teraz przed katowiczanami kilka dni świątecznej przerwy, ale już w czwartek 27 grudnia w Tychach rozpocznie się turniej o Puchar Polski. W swoim pierwszym meczu GieKSa zmierzy się z GKS-em Jastrzębie.

Tauron KH GKS Katowice – KH Energa Toruń 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Bramki: Demyanyuk, Mentsiuk, Parizek

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) – Tuhkanen, Wanacki, Fraszko, Rohtla, Wronka – Cakajik, Devecka, Laakkonen, Pasiut, Strzyżowski – Tomasik, Krawczyk, Łopuski, Starzyński, Urbanowicz oraz Skokan, Rybak, Sawicki, Krężołek.

KH Energa Toruń: Spesny (Bojanowski) – Kamienkou, Walter, Kalinowski, Mentsiuk, Dołęga – Parizek, Trakhanov, Garshin, Korchokha, Orekhin – Lidtke, Jaworski, Naparło, Demyanyuk, Jaworski – Zieliński, Skólmowski, Mazurkiewicz, Wiśniewski, Olszewski.