foto; InfoKatowice.pl

Dobiegły dzisiaj końca Mistrzostw Świata U20 Dywizji 1 Grupy B, w których reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce, ustępując miejsca jedynie Słowenii. W ostatnim spotkaniu Biało-Czerwoni pokonali Węgrów 4:2. Asystę w tym meczu zaliczył zawodnik GieKSy Patryk Wysocki.

Polacy w mistrzostwach rozgrywanych na Stadionie Zimowym w Tychach wygrali trzy spotkania (z Ukrainą i Węgrami po 4:2, z Japonią 7:4) i doznali dwóch porażek (1:3 z Włochami i 3:4 po dogrywce ze Słoweńcami). Ostatecznie podopieczni trenera Piotra Sarnika zajęli drugie miejsce z dorobkiem 10 pkt i nie udało im się wywalczyć awansu do ścisłego zaplecza elity.

Pomimo tego Polacy zaprezentowali się z dobrej strony i zakończyli turniej w pozytywnych nastrojach, co podkreślił na konferencji prasowej selekcjoner: – Uważam, że w ciągu minionych dwóch lat ci chłopcy zrobili postęp i na turnieju wspięli się na wyżyny. Osiągnęliśmy maksimum tego, co mogliśmy zrobić” – powiedział Piotr Sarnik.

W biało-czerwonych barwach wystąpił w tych mistrzostwach obrońca GieKSy Patryk Wysocki, który zaliczył jedną asystę w ostatnim spotkaniu z Węgrami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 8 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.