Marcin Krupa prezydent Katowic / fot. InfoKatowice.pl

Niechciana inwestycja utknęła na papierze? Miasto trzy razy zmieniało termin zgłaszania ofert w przetargu, zwiększono też pulę pieniędzy i zdaje się po raz kolejny urzędnicy będą zmuszeni unieważnić przetarg na budowę noclegowni dla bezdomnych mężczyzn w Katowicach. Tym razem wpłynęły dwie oferty, obie przewyższają kwotę, którą na inwestycję chce przeznaczyć katowicki magistrat.

To już trzeci przetarg na projekt i budowę noclegowni dla bezdomnych mężczyzn w Szopienicach. Obiekt na powstać przy ulicy Obrońców Westerplatte. Inwestycja już kilka miesięcy temu budziła duże kontrowersje wśród mieszkańców i do tej pory nie udało się wyłonić wykonawcy. Miasto nawet zwiększyło pulę pieniędzy z 1,3 mln zł do ponad 3,5 mln zł (2,9 mln zł netto).

Tym razem oferty można było składać do 29 października, ale miasto aż trzy razy przesuwało termin przyjmowania zgłoszeń – ostatecznie na 15 listopada. Do magistratu, który planuje wydać na inwestycję nieco ponad 3,5 mln zł brutto wpłynęły dwie oferty – jedna na ponad 3,8 mln zł (firma UNIBEP) oraz na ponad 6,6 mln zł (firma Climatic). Nie jest jednak wykluczone, że magistrat znajdzie dodatkowe pieniądze na realizację noclegowni. W teorii ma powstać w ciągu 9 miesięcy.

Planowany zakres inwestycji miał objąć dwa budynki w zabudowie kontenerowej/modułowej (dwukondygnacyjne) o powierzchni około 400 metrów kwadratowych każdy. Teren inwestycji zostanie ogrodzony, oświetlony, pojawi się też monitoring.

Noclegownia dla bezdomnych powstanie w Szopienicach. Mieszkańcy są sceptyczni, nie chcą „getta”

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 18 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.