Laboratorium metamfetaminy / fot. Policja

Uderzenie w laboratorium metamfetaminy w Katowicach. Wszystko dzięki współpracy policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji z Katowic oraz funkcjonariuszy z czeskiej Ostravy. Laboratorium w Katowicach to nie była jedyna tego typu placówka, którą wykryto, podobny los spotkał laboratorium metamfetaminy na Mazowszu. Podczas działań zatrzymano łącznie 7 osób i zabezpieczono narzędzia oraz środki chemiczne służące do produkcji substancji zabronionych.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratora Krajowa. W Katowicach zatrzymano 5 obywateli Czech.

Reklama

– W garażu budynku wynajmowanego przez nich zabezpieczono i zlikwidowano kompletną linię produkcyjną metamfetaminy, m.in. naczynia i narzędzia służące do przeprowadzania syntezy. Policjanci weszli do obiektu w momencie produkcji – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Podczas działań ujawniono i zabezpieczono 4,5 tys. sztuk tabletek z zawartością pseudoefedryny, 2,5 tys. sztuk opakowań po tych tabletkach, substancje chemiczne w postaci ok. pół litra pochodnej syntezy metamfetaminy, „czerwonego fosforu” i inne środki.

– Z wstępnych badań wynika, że z tej ilości substancji można by wyprodukować co najmniej  300 gramów metamfetaminy. Dodatkowo podczas przeszukania wynajmowanego przez zatrzymanych domu oraz posiadanych przez nich samochodów policjanci znaleźli i zabezpieczyli gotową metamfetaminę – dodaje Nowara.

Towar wyprodukowany w Katowicach trafiał na czeski rynek.

W Prokuraturze Rejonowej Katowice Zachód w Katowicach trzem zatrzymanym przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz posiadania i produkcji substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy. Decyzją sądu dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane na trzy miesiące.

Śledztwo jest w początkowej fazie i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Kolejne laboratorium zlikwidowali policjanci CBŚP z Zarządu w Gdańsku.

To śledztwo również ma charakter rozwojowy pomimo, że jest to już kolejna realizacja w sprawie, w której łącznie 8 osób jest podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, z czego 6 zostało tymczasowo aresztowanych. W toku prowadzonego śledztwa funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar majątek o wartości ponad 700 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.