Napis na Spodku / fot. Greenpeace / Facebook

Wyświetlili napis na Spodku. Aktywiści Greenpeace w niedzielę 9 grudnia wyświetlili na Spodku napis, co spotkało się z szybką reakcją policji. Przeszukano mieszkanie na przeciwko Spodka skąd miał być wyświetlany. Wylegitymowano w sumie 19 osób.

– Połowa Szczytu Klimatycznego za nami: polscy politycy, z Michałem Kurtyką czyli Prezydentem Szczytu na czele, nie wykazali do tej pory prawdziwego przywództwa i nie postarali się, żeby COP zakończył się sukcesem…Dlatego nasi aktywiści przypomnieli politykom, co jest ich prawdziwym zadaniem! – tłumaczą w mediach społecznościowych działacze Greenpeace. Napis głosił “Politycy rozmawiają, liderzy działają” oraz “nie ma nadziei bez działań na rzecz klimatu”.

Reklama

Policja szybko ustaliła skąd wyświetlany był napis, to było mieszkanie naprzeciw Spodka. Tam oprócz aktywistów na mundurowych czekali już dziennikarze.

– Stróże prawa podjęli czynności sprawdzające zarówno wobec uczestników zdarzenia i posiadanych przez nich bagaży, jak również pomieszczeń mieszkania, z którego wyświetlano napis. Wylegitymowano w sumie 19 osób, po części obcokrajowców. Wszystkie osoby sprawdzono w policyjnych bazach informatycznych. Policyjna kontrola miała na celu przede wszystkim ustalenie czy nie doszło do naruszenia prawa, czy osoby przebywające na miejscu zdarzenia nie są poszukiwane oraz czy obcokrajowcy przebywają legalnie w Polsce – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. – Po wykonaniu wszystkich czynności ustalono, że żadna z osób nie naruszyła prawa. Przy osobach i w mieszkaniu nie ujawniono żadnych przedmiotów, których posiadanie jest zabronione. Ustalono również, że wyświetlany na elewacji Spodka napis nie zawierał żadnych treści naruszających prawo – dodaje.

Policja interweniująca w mieszkaniu aktywistów / fot. Policja
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 14 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.