W sobotę 8 grudnia ulicami Katowic przejdzie „Marsz dla Klimatu”. To oznacza utrudnienia w mieście, bo na ulicach ma się pojawić nawet kilka tysięcy osób.

„Marsz dla Klimatu” odbędzie się w sobotę w godzinach od 12.00 do 16.00. Organizatorem marszu jest Fundacja Strefa Zieleni, która zgłosiła zgromadzenie.

Marsz rozpocznie się o godzinie 12.00 na Placu Wolności. Uczestnicy przejdą następnie ulicą Sokolską do skweru Przyjaciół z Miszkolca, gdzie będą mieć przystanek, następnie dalej ul. Sokolską do ul. Morcinka, gdzie ponownie zatrzymają się na Placu Grunwaldzkim. Następnie al. Korfantego będą poruszać się w stronę miejsca obrad szczytu klimatycznego ONZ – COP24, czyli Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego przy których odbędzie się także przystanek. Następnie marsz przejdzie al. Korfantego w stronę Rynku, przy czym zatrzymają się ponownie na wysokości Parku Powstańców Śląskich. Następnie ulicami Piotra Skargi, Stawową dojdą na Plac Szewczyka, gdzie planowane jest zakończenie Marszu.

Reklama

Ze względów bezpieczeństwa w trakcie organizacji tak dużego zgromadzenia mogą wystąpić czasowe wyłączenia w ruchu, którymi kierować będzie Policja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 6 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.