Od lewej Andrzej Dziuba prezydent Tychów, Marcin Krupa prezydent Katowic i Kazimierz Karolczak szef GZM / fot. Tomasz Żak / Urząd Marszałkowski - Listopad 2017

Metropolia szuka człowieka, który pokieruje komunikacją publiczną w regionie. Jego poprzednik zrezygnował z powodów osobistych. Marek Kopel Zarządem Transportu Metropolitalnego będzie kierował do końca stycznia 2019 roku. Ma dokończyć proces integracji trzech związków komunikacyjnych KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry. Metropolia będzie szukać jego następcy w otwartym konkursie. – Poszukujemy osoby, której wiedza i doświadczenie pozwolą nam usprawnić funkcjonowanie komunikacji publicznej w Metropolii – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu GZM.

Umowa Marka Kopla na stanowisku dyrektora Zarządu Transportu Metropolitalnego trwa do końca tego roku. Z powodów osobistych, złożył wniosek o przedłużenie jej jedynie do końca stycznia 2019 roku, aby dokończyć proces przejmowania i integrowania trzech dotychczasowych związków komunikacyjnych w strukturach ZTM. Przypomnijmy, że formalnie KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry zostaną przejęte przez Metropolią z dniem 1 stycznia 2019 roku.

– Biorąc pod uwagę nowe wyzwania i oczekiwania w stosunku do organizacji komunikacji publicznej jestem przekonany, że prace te powinny zostać powierzone osobie o nowym spojrzeniu na organizację komunikacji publicznej w Metropolii – mówi Marek Kopel. – Mam nadzieję, że nowy dyrektor ZTM będzie mógł sprawnie realizować swoje zadania w ramach sprawnie działającego Zarządu Transportu Metropolitalnego – dodaje.

Reklama

– Chciałbym podziękować panu Markowi Koplowi za dotychczasową współpracę. Jego doświadczenie m.in. w zakresie zarządzania i finansów, było dla nas bardzo cenne w trakcie prowadzenia tego wielkiego procesu, jakim jest zintegrowanie trzech związków komunikacyjnych w strukturach ZTM – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

W związku z tym, Metropolia w najbliższym czasie ogłosi nabór w formie konkursu na stanowisko dyrektora ZTM. Ogłoszenie wraz z wymaganiami, jakie będą musieli spełnić kandydaci, będzie można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce oferty pracy, jednostki organizacyjne.

– Poszukujemy osoby, której wiedza i doświadczenie pozwolą nam usprawnić funkcjonowanie komunikacji publicznej w Metropolii – dodaje Karolczak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.