Na Mikołaja drogowcy zrobili prezent kierowcom w Katowicach. To właśnie od dzisiaj wraca stara organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Kościuszki (DK81) i Armii Krajowej. Wykonawca wartej 67 mln zł przebudowy wchodzi w kolejny etap prac.


Aktualizacja godzina 10.00:

Jednak utrudnienia zostaną na dłużej. – Na wniosek Policji ze względów bezpieczeństwa przywrócenie organizacji ruchu przeniesiono na termin po zakończeniu szczytu klimatycznego, który w tej chwili odbywa się w Katowicach. Szczegółową datę prześlemy Państwu oczywiście z wyprzedzeniem – poinformował Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice.

Reklama

Od kilku miesięcy trwa przebudowa wąskiego gardła na drodze krajowej nr 81 w Katowicach. Inwestycja obejmuje rozbudowę odcinka DK 81 (ul. Kościuszki) o długości 1,44 km wraz z budową dwupoziomowego, bezkolizyjnego węzła drogowego na przecięciu z ul. Armii Krajowej.

– Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic po zakończeniu przebudowy odczują ogromną poprawę. Jedną z podstawowych kwestii jest oddzielenie ruchu tranzytowego od komunikacji lokalnej – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic – Powstanie tunel, dzięki któremu jadąc z centrum w kierunku Mikołowa, nie będziemy zatrzymywać się na tym skrzyżowaniu oraz dwupasowe rondo, które będzie bezpiecznym rozwiązaniem dla poruszających się pomiędzy Piotrowicami a Ligotą. To wszystko docelowo sprawi, że po Katowicach będzie się podróżowało szybciej i bardziej komfortowo. Płynny ruch oznacza w praktyce zaoszczędzony czas i paliwo, a także ograniczenie emisji spalin i hałasu – dodaje prezydent.

Jest też bezpośrednio powiązana z przebudową DK 81 – węzeł Giszowiec. Oba węzły stanowią część głównych arterii komunikacyjnych miasta oraz są jednymi z najbardziej obciążonych ruchem kołowym skrzyżowań w kraju. Inwestycje mają zwiększyć nie tylko przepustowość dróg, ale również bezpieczeństwo.

Zakończenie przebudowy w Piotrowicach zaplanowane jest na IV kwartał 2019 roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 25 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.