Nowe oznakowanie na dworcu PKP w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl

Odpicowany dworzec w Katowicach, ale co do tej pory nie działało nie działa dalej, tutaj się niewiele zmieniło. Za to nie działa w lepszej oprawie graficznej i tak dzięki COP24 pasażerowie w końcu mają nowe oznakowanie mówiące o wyłączonych z użytku urządzeniach.

Od ponad roku ruchome schody na dworcu PKP w Katowicach nie działają. 7 grudnia rozstrzygnie się kolejny przetarg w tej sprawie, poprzednie zostały unieważnione i tak pasażerowie, żeby dostać się z hali dworca PKP na dworzec autobusowy muszą radzić sobie przy pomocy siły własnych mięśni. Schody ruchome nie są specjalnie wygodne do schodzenia i wchodzenia, to jednak jest jak jest, a czy będzie lepiej zobaczymy po kolejnym przetargu.

Jednak coś się zmieniło – zniknęły szpetne żółte barierki i na nich przyklejone kartki, że schody nie działają. Zostały zastąpione przez eleganckie granatowe tablice niosące podobny przekaz – to zdaje się ten słynny katowicki desing, w końcu dogonił PKP. Mało tego, informacje na tablicach znajdują się w dwóch językach.

Reklama

To jednak nie wszystko, bo schody to nie jedyna rzecz, która nie działa od dłuższego czasu na dworcu. Awaria dotknęła także chodnik ruchomy, który również jest wyłączony od dłuższego czasu z użytkowania. Tutaj też pojawiła się najwyraźniej dłoń kolejarsko-katowickiego designu. Żółte barierki zostały zastąpione przez eleganckie tablice.

Dobrą wiadomością dla podróżujących – poza poprawą estetyki na dworcu – jest fakt ponownego uruchomienia zepsutych wind na dworcu PKP. Z holu dworca zniknęło też białe pianino, które skutecznie zagłuszało komunikaty obsługi dworca.

Co ciekawe, z jakiegoś powodu podróżnych na dworcu w Katowicach kierują na plac Marii i Lecha Kaczyńskich. Plac, którego tak naprawdę nigdy nie było.

Plac Marii i Lecha Kaczyńskich na dworcu PKP w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl

 

5 KOMENTARZE

  1. Na nadal noedzalajacych sprzedać jest ładniejsza tabliczka od co cały duch pisu. Zakryć g…o ładniejsza serwetka..
    A pl państwa Kaczyńskich to już zgroza, w Katowicach nie było niema i nie będzie takiego miejsca…

  2. Odpicowany = zagracony reklamami. Grinch na barierce wzdłuż sklepów. LED-owa na zewnątrz. Samochód i standy z informacją o elektrycznym parkowaniu.

    A pianino było fajne. Fajnie ludzie grali.

  3. Schody na dworcu w Katowicach nie działają już od lipca 2017 roku bo tak napisano że od około roku. Jak nie działają windy a tak się zdarza to osoby niepełnosprawne muszą fruwac (furgac po sląsku) :/ i nikt z tym nic nie robi! ZGROZA!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 20 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.