Kolejni kibole zatrzymani przez katowicką policję

AM

Kolejni kibole zatrzymani przez katowicką policję. Okradli w centrum handlowym stoisko GKS-u Katowice. We wtorek informowaliśmy o zatrzymaniu pseudokibiców Ruchu Chorzów, dzisiaj pojawiła się informacja o zatrzymaniu kolejnych dwóch. To mieszkańcy powiatu mikołowskiego w wieku 17 i 20 lat.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło w sobotę kilka minut po 16.00 w centrum handlowym przy ulicy Kościuszki. To właśnie w Galerii Libero stoiskiem GieKSy zainteresowała się grupa kilkunastu osób.

– Jak ustalono, mężczyźni najpierw wdali się w pyskówkę z osobami będącymi przy stoisku, a następnie ukradli kilkanaście smyczy, 5 szalików oraz koszulkę o łącznej wartości około 1100 złotych. Gdy chcieli opuścić sklep, pracownicy ochrony zareagowali, ujęli jednego z mężczyzn i przekazali w ręce policjantów. 25-latek z powiatu mikołowskiego trafił do policyjnego aresztu – informuje Aneta Orman z katowickiej policji. Na podstawie zabezpieczonego monitoringu ustalono kolejnych sprawców.

Reklama

Łącznie w sprawie zatrzymano już 10 osób, to mieszkańcy województwa śląskiego w wieku od 16 do 25 lat. Wczoraj usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

– Policjanci z katowickiej komendy miejskiej nadal analizują nagrania w celu identyfikacji osób, które dopuściły się w sobotę złamania prawa – informuje katowicka policja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 − 2 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.