Od prawej marszałek Jakub Chełstowski, za nim Wojciech Kałuża, wicemarszałek / fot. Śląskie.pl

PiS pokazał kto rządzi w Sejmiku Województwa Śląskiego. Koalicja Obywatelska nie będzie przewodniczyć w komisjach, wszystkie stanowiska zajmą natomiast radni PiS z wyjątkiem Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich, tam wiceprzewodniczącym został radny PSL. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej natomiast został Michał Gramatyka (KO). 

To ma być kara dla KO za wszystko co się działo i ciągle dzieje odnośnie odejścia Wojciecha Kałuży z Koalicji Obywatelskiej. To właśnie jego przejście do PiS sprawiło, że zmienił się układ sił w województwie, a marszałkiem został Jakub Chełstowski. Kałuże nazywano m.in. „zdrajcą” i „ciulem”, w Żorach odbyła się nawet pikieta z powodu jego przejścia do PiS, a w trakcie wczorajszej sesji można było również zobaczyć transparent z napisem „Tu są granice przyzwoitości” czy kartki z napisem „Kałuża ty….Wiesz!”.

Na ostatniej sesji PiS postanowiło zerwać z obyczajem i przejąć niemal wszystkie stanowiska przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji. Natomiast radni KO, którzy chcieli pracować w danej komisji, będą w niej pracować.

Reklama

– Taka decyzja zapadłą na kierownictwie naszego klubu – mówił Jan Kawulok (PiS), przewodniczący sejmiku, który przypomniał w trakcie obrad, że w 2008 roku z PiS odeszło trzech radnych do PO i tak wybrano marszałka Bogusława Śmigielskiego (PO). – To warto pamiętać, ja to pamiętam. Nigdy z tego tytułu nie miałem prawa nikogo nazywać zdrajcą – podkreślił Kawulok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 22 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.