GieKSa odniosła dwudzieste zwycięstwo z rzędu. Tym razem katowiczanie pokonali na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla GieKSy, bo już na początku drugiej minuty będący po powrocie po kontuzji w świetnej formie strzeleckiej Marek Strzyżowski zakończył skutecznie akcję Pasiuta. Choć potem nieznaczną przewagę na lodzie nadal mieli przyjezdni, to w 6 minucie niespodziewanie padła wyrównująca bramka. Później jednak dominacja katowiczan przyniosła efekty. W 11 min. koszmarny błąd obrońców wykorzystał Łopuski, a w 14 min., podczas gry w przewadze, na 3:1 podwyższył Pasiut i takim wynikiem skończyła się pierwsza odsłona pojedynku.

Druga część to dominacja jastrzębian, którzy raz po raz szarżowali na bramkę Lindskouga. Katowicki golkiper dał się jednak zaskoczyć tylko raz, kiedy na ławce kar przebywał Heikkinen. GieKSa grała przez cały czas bardzo cofnięta i ograniczała się do nielicznych, szybkich ataków. Jedna z takich akcji zakończyła się trafieniem Łopuskiego i po czterdziestu minutach podopieczni Toma Coolena utrzymywali dwubramkową przewagę.

Trzecia tercja miała podobny przebieg do drugiej. Gospodarze atakowali, a cofnięta GieKSa bardziej myślała o obronie niż strzeleniu kolejnych bramek. Tym razem, choć jastrzębianie mieli wiele dogodnych okazji, a po faulu Devecki przez 5. min. grali w przewadze 5:4, Lindskoug długo zachowywał czyste konto. Na 8 sekund przed końcowym gwizdkiem Kasperlik strzelił w końcu kontaktowego gola, ale na kolejne trafienia nie było  już czasu i spotkanie zakończyło się ostatecznie wygraną GieKSy 4:3. Tym samym katowiczanie wygrali dwudziesty mecz z rzędu i są zdecydowanym liderem Polskiej Hokej Ligi.

JKH GKS Jastrzębie – TAURON KH GKS Katowice 3:4 (1:3, 1:1, 1:0)

Bramki: Matusik, Kubes, Kasperlik – Strzyżowski, Łopuski (2), Pasiut

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) – Gimiński, Michałkowski, Świerski, Fabus, Kasperlik – Kubes, Radzieńciak, Kominek, Kulas, R. Nalewajka – Bigos, Matusik, Ł. Nalewajka, Dubinin, Wróbel oraz Chorążyczewski, Pelaczyk, Jarosz i Nahunko.

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) – Tuhkanen, Heikkinen, Wronka, Rohtla, Łouski – Cakajik, Devecka, Laakkonen, Pasiut, Strzyżowski – Wanacki, Krawczyk, Fraszko, Starzyński, Urbanowicz oraz Skonan, Sawicki i Krężołek.