foto: GKS Katowice

Władze miasta planują budowę nowego stadionu i hali do siatkówki, gdzie swoje mecze będą za kilka lat rozgrywać piłkarze i siatkarze GieKSy. Sympatycy hokeja w Katowicach rozpoczęli starania na Facebooku, żeby w mieście powstało także nowe lodowisko.

Urząd Miasta od lat planuje budowę nowego stadionu w Katowicach. Obok tego obiektu ma powstać także hala, gdzie swoje mecze będą mogli rozgrywać siatkarze GKS-u. Jak informowaliśmy kilkanaście dni temu zakończenie tych inwestycji planowane jest obecnie na 2022 rok.

Reklama

Pomimo że obecnie drużyną, która przynosi najwięcej radości katowickim kibicom są hokeiści, którzy nie tylko są liderem Polskiej Hokej Ligi, ale w listopadzie awansowali także do finału Pucharu Kontynentalnego, który odbędzie się w styczniu w Belfaście, władze nie przewidziały w swoich planach budowy nowego lodowiska. Obecnie hokeiści GieKSy rozgrywają swoje mecze w Satelicie Spodka, która jest obiektem mocno niefunkcjonalnym i mogącym pomieścić niewiele ponad 1000 kibiców. Do tego w przypadku organizacji większych imprez w Katowicach, jak np. Szczyt Klimatyczny, lód w hali na kilka miesięcy został odmrożony, a klub swoje mecze rozgrywa na wyjazdach lub na obiekcie Naprzodu Janów bez udziału publiczności.

Fani hokeja w Katowicach założyli więc stronę na Facebooku „Lodowisko dla GKS-u Katowice”, na której domagają się wybudowania nowego obiektu sportowego w mieście. Na stronie, którą od wczoraj polubiło 659 osób, można przeczytać:

Lodowisko. A cóż to takiego????
To niestety, nie tylko budynek z taflą i trybunami.
To przede wszystkim całe życie dla wielu kibiców. To tutaj będą się rodzić nowe emocje, wrażenia, będziemy świętować sukcesy, ale również będziemy opłakiwać porażki, których wolelibyśmy, aby nie było. Będziemy oglądać ważne i spektakularne wydarzenia, ale i przy tych smutnych będziemy wspierać naszych bohaterów.
Wraz z wszystkimi chętnymi chcemy zawalczyć w końcu o nowe lodowisko dla drużyny i kibiców TAURON KH GKS Katowice.
W ciągu trwającego sezonu 2018/2019 drużyna TAURON KH GKS Katowice odnosi spektakularne sukcesy nie tylko na arenie Polskiej Ligi Hokejowej, ale również w rozgrywkach europejskich.
Nie cały miesiąc temu awansowaliśmy do Finału Pucharu Kontynentalnego.
Jest to wielki sukces katowickiego zespołu, dodatkowym atutem jest fotel lidera w dotychczasowych zmaganiach ligowych.
Dlatego z całego serca pragniemy prosić Was wszystkich i każdego z osobna o poparcie naszego projektu ,,Lodowisko dla GieKSy”.

Na łamach powyższej strony, którą mam, nadzieję szybko rozpowszechnimy, wśród wszystkich miłośników, sympatyków i przyjaciół hokeja będziemy Was na bieżąco informować, o postępach jakich dokonamy w tym kierunku.

Reklama

1 Komentarz

  1. Spodek to nie jest obiekt pro sportowy.Klub jest dla PTWP kulą u nogi a i klub nie czuje się na obiekcie dobrze. Obsługa lodowiska jest nieprofesjonalna.Każdy człowiek związany z hokejem to podkreśla.Ważne jest aby pracownicy klubu ,hokeiści,trenerzy czuli że ten obiekt to miejsce dla nich. Musza mieć do pełny dostęp do obiektu ponieważ na tym polega ta praca.Są treningi grup młodzieżowych ,mecze,konsultacje.A na parkingu nie ma miejsca nawet dla prezesa klubu.Pod górkę jest praktycznie wszystko….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 23 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.