ElektrONnarracje / fot. mat. pras.

ElektrONarracje to festiwal obrazu i dźwięku. Projekt na styku dwóch form artystycznej ekspresji, w którego centrum są obiekty Szlaku Zabytków Techniki. Dzisiaj jedno z wydarzeń  odbędzie się w Katowicach. Wstęp bezpłatny.

W sumie w 6 obiektach Szlaku Zabytków Techniki odbędą się projekcje filmów niemych z muzyką elektroniczną oraz industrialną na żywo. Fabuły filmów prezentowanych w ramach Festiwalu wpisują się w treść linii narracyjnych obiektów będących na szlaku (Życie i los, Sukcesy i tragedie, Historia innowacji oraz Miasto i maszyna).

Reklama

Dzisiaj o godzinie 20.00 Muzeum Śląskie w Katowicach (Stolarnia) będzie gościło wydarzenie. To właśnie tam odbędzie się projekcja filmu niemego: „Student z Pragi” (reż. S. Rye, P.Wegener, Niemcy, 1919, 85 min). Z muzyką na żywo w wykonaniu Michała Paducha / Pigeon Break.

Pigeon Break – czynny kompozytor, nieczynny pianista, miłośnik ptaków i mistrz spaghetti. Jego styl określono jako „post-traumatic electro freestyle”, a sam twierdzi, że produkuje gniewne piosenki dla rozgniewanych ludzi. Współtworzy Ciśnienie i Bękarty Bacha. Grał m.in. na Ars Independent Festival, Innych Brzmieniach w Lublinie i w Teatrze Ochoty. Twórca muzyki do spektakli Krakowskiego Teatru Tańca, grupy Ruchomy Kolektyw, Art_Commited i Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Nie znosi bluesa, wątróbki i braku poszanowania dla przecinka.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 12 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.