Stacja ładowania na ulicy Góreckiego / fot. UM Katowice / Facebook

Miasto uruchomiło stacje ładowania pojazdów elektrycznych, na wyłączonej z ruchu ulicy. Te na razie nie są dostępne dla mieszkańców, którzy ze swoimi samochodami elektrycznymi (o ile takie mają) muszą czekać do przyszłego roku, aż skończy się Szczyt Klimatyczny.

– Pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych w ramach przeprowadzonego przez Urząd Miasta Katowice postępowania zostały uruchomione na ul. Góreckiego. Są to dwie stacje przyspieszonego ładowania AC oraz jedna stacja szybkiego ładowania DC, uruchomione przez Magenta Grupa Tauron Sp. z o.o – pochwaliło się miasto na swoim profilu Facebookowym.

Reklama

Mieszkańcom nowe stacje ładowania pojazdów będą służyły dopiero od nowego roku, na razie mają być dostępne dla uczestników Szczytu Klimatycznego.

Miasto początkowo proponowało ponad 60 lokalizacji, gdzie mogłyby powstać stacje ładowania pojazdów. Ostatecznie wybrano 26 lokalizacji.

– W efekcie wybraliśmy 26 nieruchomości, na których powstanie 30 stacji ładowania. Będą się one znajdowały w śródmieściu, przy centrach przesiadkowych, w okolicach najważniejszych budynków użyteczności publicznej oraz na terenach osiedli mieszkaniowych – po 2 szt. Os. Tysiąclecia, Os. Paderewskiego i Os. Radockiego oraz 1 szt. na Os. Gwiazdy –  mówiła Magdalena Kolka, zastępca naczelnika wydziału obsługi inwestorów.

Sumując ilość wszystkich ogólnodostępnych punktów ładowania w mieście, które powstaną w tym i przyszłym roku to około 115 punktów – podkreślają katowiccy urzędnicy.

Od 25 listopada ulica Góreckiego, Olimpijska i Dobrowolskiego są wyłączone z ruchu w związku z organizacją Szczytu Klimatycznego w Katowicach. Tak będzie do 17 grudnia. W rejonie Spodka nawet piesi nie mogą się poruszać. Zakazem ruchu objęty został chodniki przy Spodku wzdłuż al. Roździeńskiego i al. Korfantego, fragment ul. Olimpijskiej w rejonie MCK oraz ul. Góreckiego z zapewnieniem dojść do posesji.

Cała Strefa Kultury, z wyjątkiem Muzeum Śląskiego i NOSPR jest praktycznie zamknięta dla mieszkańców.

Reklama

4 KOMENTARZE

  1. Nie chodzi przeciez tylko o samych mieszkancow katowic. Sam 2 razy w tygodniu podjezdzam na stacje greenway’a do Kato od nas z sosnowca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 9 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.