Roboty drogowe / fot. MZUiM Tychy

Do 2020 roku powstanie droga między ulicami Radockiego a Braci Wiechułów. Miasto przedstawiło projekt budżetu na 2019 rok. Jednym z ujętych tam zadań jest „Połączenie drogowe ul. Radockiego z ul. Braci Wiechułów”. Inwestycja ma zostać zakończona do 2020 roku.

Łączne nakłady finansowe mają na ten cel wynieść 10,2 mln złotych. Część środków już rozdysponowano, m.in. na regulowanie spraw terenowo-prawnych i dokumentację projektową. Nakłady niezbędne z budżetu miasta do zakończenia inwestycji po 2018 roku wyniosą 9 223 662 złotych, z czego przewidywane środki z kredytu to 6,5 mln złotych (kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego).

Na 2019 rok przewidziano rozdysponowanie 8,2 mln złotych. Zostaną przeznaczone na rozpoczęcie budowy połączenia drogowego ul. M. Radockiego z ul. Braci Wiechułów oraz dalsze regulowanie spraw terenowo-prawnych.

Reklama

Budowa tej srogi budzi kontrowersje części mieszkańców Piotrowic. Mieszkańcy ul. Braci Wiechułów od lat boją się, że przez to zwiększy się znacząco ruch na ich ulicy. Z kolei inni są za budową drogi, gdyż będzie to alternatywny wyjazd z zatłoczonego osiedla Odrodzenia.

3 KOMENTARZE

  1. Brawo Panie Prezydencie Mądra decyzja!!! Brakuje jeszcze drogi z ulicy Radockiego do Szarych Szeregów oraz jakiś łącznik z 73 Pułku! Może coś więcej w tym temacie? Kiedy, Panie Prezydencie! Może wypadałoby na Jankego/Prusa zrobić rondo? światła niepotrzebne tamuje ruch, rondo by rozwiazało cały problem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 21 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.