Marcin Krupa prezydent Katowic / fot. InfoKatowice.pl

Dzisiaj w Katowicach odbyła się pierwsza sesja nowej Rady Miasta Katowice. W porządku obrad był tylko jeden punkt – wybór przewodniczącego, radni i prezydent składali natomiast ślubowanie. Tym samym oficjalnie wystartowała nowa kadencja w Katowicach.  

– Chce wszystkim mieszkańcom miasta podkreślić, że będę prezydentem wszystkich mieszkańców – mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic tuż po złożeniu ślubowania i zapowiedział realizację swojego programu wyborczego. Podkreślił, że liczy na “wspaniałą” współpracę. – Po to, aby to miasto jeszcze bardziej zaistniało na mapie nie tylko już naszego kraju i Europy, ale przede wszystkim żeby zaistniało na mapie świata – dodał.

Na przewodniczącego wybrano Macieja Biskupskiego z Forum Samorządowego. Zastąpił na tym stanowisku Krystynę Siejną, która sprawowała tę funkcję przez całą ubiegłą kadencję. Biskupski był jednym kandydatem, głosowali za nim nawet radni opozycji.

– Jest to gest dobrej woli z naszej strony, pokazujący, że chcemy współpracować z obecnym układem rządzącym w Katowicach, czyli Forum Samorządowym i PiS, w tych projektach, które uznamy za korzystne dla mieszkańców naszego miasta – mówi Jarosław Makowski z Koalicji Obywatelskiej. – Zobaczymy, czy ten nasz gest dobrej woli będzie odwzajemniony, kiedy będziemy układać składy komisji, a to stanie się na następnej sesji – dodał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.