Powstanie nowa siedziba domu kultury w Ligocie. W projekcie budżetu na przyszły rok znalazło się zadanie pod nazwą „MDK Ligota – budowa nowej siedziby wraz z wielofunkcyjną salą widowiskową”. Inwestycja ma pochłonąć 14 mln złotych.

Do biura rady miejskiej właśnie trafił projekt budżetu miasta na 2019 rok. Zapisano w nim, że w przyszłym roku rozpocznie się realizacja projektu „MDK Ligota – budowa nowej siedziby wraz z wielofunkcyjną salą widowiskową”. Łączne nakłady finansowe mają na ten cel wynieść 14 mln złotych, z czego 11,1 mln złotych pochodziłoby z kredytu.

Od wielu lat trwają zabiegi o to, by powstała nowa siedziba Miejskiego Domu Kultury w dzielnicy Ligota. Chodzi zwłaszcza o halę widowiskową. W projekcie budżetu wskazano, że realizację przedsięwzięcia przewidziano na lata 2019–2022. W przyszłym roku władze chcą, by zostały opracowane wytyczne technicznych do projektowania, a także by rozpoczęło się opracowywanie dokumentacji projektowej dla obiektu Miejskiego Domu Kultury „Ligota” (wraz z salą widowiskową, zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą).

Reklama

Łączne nakłady finansowe do 2022 roku mają wynieść 14 mln złotych (2,9 mln złotych ma pochodzić ze środków własnych, a 11,1 mln złotych z kredytu). W 2019 roku zostanie wydanych około 200 tys. złotych, właśnie na planowane opracowania i projekty (w 2020 roku – 500 tys. złotych, w 2021 roku – 5,3 mln złotych, a w 2022 roku – 8 mln złotych).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 2 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.