W przedstawionym niedawno projekcie budżetu miasta na 2019 rok ujęto plany, dotyczące stworzenia Muzeum im. Kukuczki w Bogucicach. Powstanie takiej instytucji było jedną z obietnic wyborczych Marcina Krupy. Na początek za 800 tys. złotych powstanie opracowanie z wytycznymi technicznymi, na podstawie których będzie można stworzyć dokumentację projektową.

W projekcie budżetu miasta na przyszły rok ujęto zadanie „Muzeum im. Jerzego Kukuczki w dzielnicy Bogucice”. Już w 2019 roku ma zostać wydanych 800 000 złotych na „opracowanie wytycznych technicznych do projektowania, opracowanie dokumentacji projektowej dla obiektu Muzeum im. Jerzego Kukuczki”.

Reklama

Środki na ten cel będą środkami własnymi miasta. Nie wiadomo jednak ile będzie kosztowała dokumentacja projektowa, ani budowa muzeum. Prawdopodobną lokalizacją placówki wydaje się m.in. teren na rogu ulic ks. L. Markiefki i Katowickiej (na wprost kościoła).

Projekt powstania placówki muzealnej, dotyczącej życia i działalności Jerzego Kukuczki, był jedną z obietnic podczas prezydenckiej kampanii wyborczej Marcina Krupy w wyborach samorządowych. Jerzy Kukuczka pochodził z Bogucic, a na fasadzie kamienicy przy ul. ks. L. Markiefki 94 znajduje się poświęcona mu tablica pamiątkowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 15 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.