Od lewej - premier Matusz Morawiecki i radny Jakub Chełstowski
Reklama

Jakub Chełstowski został dzisiaj wybrany nowym marszałkiem województwa śląskiego. Chełstowski to doświadczony samorządowiec, wieloletni tyski radny. Zdobył 23 głosy poparcia, był jedynym zgłoszonym kandydatem. 

Nowy marszałek przez wiele lat kierował Stowarzyszeniem Tychy Naszą Małą Ojczyzną, następnie wstąpił do PiS. W 2010 roku Chełstowski uzyskał mandat do Rady Miasta Tychy na kadencję 2010 – 2014, ponownie został wybrany do Rady Miasta Tychy na kadencję 2014 – 2018 r.

Reklama

W 2014 roku kandydował w wyborach na Prezydenta Miasta Tychy z ramienia Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną, uzyskując drugi wynik.

Chełstowski de facto przewodniczył opozycji w Tychach, to m.in. z jego inicjatywy zorganizowano w mieście tzw. „okrągły stół dla służby zdrowia”, który doprowadził ostatecznie to przejęcia przez miasto Megrez Szpitala Wojewódzkiego.

Wicemarszałkami zostali Wojciech Kałuża i Dariusz Starzycki.

Jeszcze przed wyborami Chełstowski był naszym gościem, mówił o swoich planach co do sejmiku.

– Jest szereg zadań, które należałoby dopilnować, żeby w naszym regionie żyło się coraz lepiej, a sama kwota niewydatkowania prawie 500 mln zł z budżetu, czyli te pieniądze leżały i czekały na wydatkowanie, pokazuje skalę pewnego stopnia niekompetencji osób odpowiadających za wydawanie środków – mówi Jakub Chełstowski.

– Mamy kompetentnych ludzi i dotrzymujemy obietnic, które przed wyborcami składamy. Przede wszystkim obecnie na poziomie województwa najważniejsza jest realizacja „Programu dla Śląska”. Jest to program rządowy – połączenie środków centralnych i europejskich, kwota ponad 50 mld zł. Tu trzeba szerokiej, głębokiej współpracy, samorządu na poziomie sejmiku i rządu  – stwierdził Chełstowski.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.