Dzisiaj władze w regionie przejęło Prawo i Sprawiedliwość. To była sesja pełna emocji i niespodzianek. Rozmawialiśmy z nowym marszałkiem Jakubem Chełstowskim.


Posłuchajcie co mówił marszałek Jakub Chełstowski:


– Chcemy zmieniać nasze województwo. Działać dla dobra mieszkańców – deklarował marszałek. – Wszystkich chętnych do tej ciężkiej pracy zapraszamy – dodaje.

Reklama

Jakub Chełstowski zapowiedział, że priorytetem na najbliższy czas jest „Program dla Śląska” i wsparcie dla rządu w jego realizacji.

 – Jest to najważniejszy program o wartości 55 miliardów złotych, które ulokowano prawie w 90 różnych projektach, mając pewność, że nasze województwo wróci na właściwą i szybką ścieżkę rozwoju – mówił Jakub Chełstowski.

Nowy marszałek zapowiedział też audyt i raport otwarcia.

Z wyboru Chełstowskiego na marszałka bardzo zadowolony jest związany z Tychami minister sportu i turystyki Witold Bańka, który był obecny dzisiaj na sesji Sejmiku Województwa Śląskiego.

– To jest naprawdę fantastyczny kandydat i będzie znakomitym marszałkiem województwa śląskiego – powiedział Witold Bańka. – To jest osoba, która potrafi łączyć wiele środowisk, z wielkim doświadczeniem samorządowym – dodał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 8 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.