Właśnie został przedstawiony projekt budżetu miasta na 2019 rok oraz plany na dalsze lata. Jednym z zadań, ujętych w tym projekcie, jest Katowickie Centrum Edukacji Muzycznej – „Dom Kilara”. Na początek za 600 tys. złotych zostaną opracowane wytyczne techniczne do projektowania placówki.

Na początku bieżącego roku informowaliśmy, że władze Katowic przejęły na własność willę przy ul. Tadeusza Kościuszki 165 w Brynowie, gdzie mieszkał kompozytor Wojciech Kilar. Obiekt kupiono za 790 tys. złotych netto. Wówczas urzędnicy twierdzili, że dokładnie jeszcze nie wiedzą, na co zostanie przeznaczony obiekt. Doraźnie jego utrzymaniem zajmowało się Muzeum Historii Katowic.

Do biura rady miejskiej w listopadzie br. przekazano projekt budżetu miasta na 2019 rok. Zapisano w nim zadanie pod nazwą Katowickie Centrum Edukacji Muzycznej – „Dom Kilara”. Za 600 tys. złotych ma powstać opracowanie z wytycznymi technicznymi do projektowania oraz dokumentacja projektowa dla obiektu Katowickiego Centrum Edukacji Muzycznej. Władze określiły cel zadania jako „rozbudowa infrastruktury wielodyscyplinarnego ośrodka naukowego i kulturalnego”. Ma to być zupełnie nowy ośrodek kulturalny na mapie Katowic. Nie wiadomo jednak ile będzie kosztować sama przebudowa willi na centrum edukacji muzycznej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 11 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.