Właśnie przedstawiono projekt budżetu miasta na przyszły rok. Znalazło się w nim zadanie pod nazwą „Rewitalizacja Szopienic – Muzyczny Skwer w Katowicach Mieście Muzyki”. Władze Katowic chcą pozyskać na ten cel środki unijne.

Projekt budżetu miasta na 2019 roku trafił do biura rady miejskiej 15 listopada br. Zapisano w nim, że w przyszłym roku rozpocznie się realizacja projektu „Rewitalizacja Szopienic – Muzyczny Skwer w Katowicach Mieście Muzyki”. Łączne nakłady finansowe mają na ten cel wynieść 1,25 mln złotych, z czego 1,06 mln złotych pochodziłoby z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jeśli miasto dostałoby dofinansowanie, to już w 2019 roku można by wydać 80 tys. złotych na przygotowanie studium wykonalności inwestycji.

Władze poinformowały, że:

[…] Środki zaplanowano na opracowanie Studium Wykonalności dla przedmiotowego projektu, który zakłada rewitalizację skweru Walentego Roździeńskiego w Szopienicach, poprzez gruntowną przebudowę i nadanie mu nowego unikalnego charakteru, łącząc priorytety rewitalizacyjne z promocją Katowic jako Miasta Muzyki […].

Reklama

Wszystko zależy od tego, czy władze Katowic otrzymają unijne wsparcie. Dysponentem środków byłby Zakład Zieleni Miejskiej. Prace objęłyby skwer Walentego Roździeńskiego, znajdujący się w Szopienicach, pomiędzy ul. ks. bpa H. Bednorza a ul. Obrońców Westerplatte. Jeśli uda się zdobyć środki unijne, to prace na skwerze potrwałyby w latach 2019–2020.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 5 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.