Reklama

Katowicka Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna informuje o pracach, które będzie prowadzić do 19 listopada w kilku dzielnicach na terenie miasta. Są to roboty związane z porządkowaniem systemu kanalizacyjnego na terenie miasta.

– Przepraszamy mieszkańców za wszelkie niedogodności i utrudnienia z tym związane. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość – informują urzędnicy. Poniżej zakres robót prowadzonych przez KIWK-ę.

W dzielnicy Murcki, w rejonie przejazdu kolejowego, w ulicy Szarych Szeregów kontynuowane będą roboty związane z modernizacją komór na rurociągach tłocznych. W tym rejonie zostanie zmieniona organizacja ruchu – nastąpi częściowe zwężenie pasa ruchu drogowego.

W dzielnicy Ligota, w ulicy Bronisławy prowadzone będą roboty wykopowe (miejscowo) związane z modernizacją kolektora kanalizacyjnego.

Na terenie dzielnicy Zarzecze w rejonie ulicy Sandacza 31 – 35a prowadzone będą prace związane z budową kolektora kanalizacyjnego metodą wykopu otwartego.

W dzielnicy Śródmieście w rejonie ulic Porfrowej i Ceglanej prowadzone będą roboty związane z czyszczeniem odkrytego odcinka kolektora Karbowa.

Na terenie dzielnicy Dąb w rejonie ulicy Widok prowadzone będą roboty związane z modernizacją kolektora kanalizacyjnego.

Na terenie dzielnicy Szopienice – Burowiec prowadzone będą roboty związane z budową kolektora sanitarnego w ulicy Janusza Korczaka. Prace prowadzone będą metodą wykopu otwartego. Ponadto kontynuowane będą roboty związane z budową kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic Gospodarczej i Szopienickiej, tzw „Mrówczej Górki”.

W dzielnicy Janów-Nikiszowiec, w rejonie ulicy Zamkowej w rejonie budynków nr 50, 46 i 60 kontynuowane będą roboty związane z budową kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Roboty prowadzone będą metodą wykopu otwartego.

Poza tym na terenie Oczyszczalni Ścieków Podlesie prowadzone będą roboty budowlane związane z przebudową rurociągów technologicznych oraz prace związane z montażem ogrodzenia.

Natomiast na terenie Oczyszczalni Ścieków Panewniki kontynuowane będą prace związane z modernizacją osadników wtórnych oraz zagospodarowaniem terenu po poletkach piaskowych i osadowych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.