Ponad 150 lokali i powierzchnia w 99 procentach wynajęta. Dzisiaj rozpoczęło działalność centrum handlowe Libero przy ulicy Kościuszki w Katowicach. Inwestycja kosztowała 350 mln zł. Sama przebudowa układu drogowego to 38 mln zł.

Przed budynkiem ma powstać także plac o wartości 5 mln zł, zaprojektowała go ta sama pracownia architektoniczna, która była odpowiedzialna za nagradzane wielokrotnie nabrzeże w tyskich Paprocanach.


Posłuchajcie, co powiedzieli nam przedstawiciele inwestora:


Reklama

– To ma być miejsce spotkań dla tych, którzy będą chcieli być na zewnątrz, a nie w obiekcie. Manufaktura w Łodzi jest takim obiektem, który wykorzystał przestrzeń skutecznie – mówi Marcin Materny z Echo Investment.

Obiekt liczy na klientów w zasięgu 45 minut drogi od swojej lokalizacji. Szacunkowo może to być nawet 800 tys. osób.

– Libero to nowe miejsce przyciągające ludzi na południu Katowic, zapraszające do zakupów, spotkań i dobrej zabawy. Szacujemy, że dobrą pracę znajdzie tutaj około 1,5 tys. ludzi. Zainwestowaliśmy w ten projekt ponad 350 mln zł, a jednocześnie zadbaliśmy by była to naprawdę przyjazna część miasta, z rozbudowaną siecią dróg, która będzie w stanie obsłużyć ruch samochodowy. Echo Investment wierzy w potencjał Katowic, dlatego inwestujemy w kolejny projekt, kompleks biurowy Face 2 Face, w którym znajdzie się 47 tys. m kw. powierzchni – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Równo z otwarciem Libero wystartowała także wielka loteria, w której do wygrania będzie ponad 3 tys. nagród o łącznej wartości powyżej 200 tys. złotych. Każdy, kto między 15 listopada a 2 grudnia zrobi zakupy za co najmniej 50 złotych, otrzyma kartę do gry upoważniającą do wzięcia udziału w loterii. Od ręki do wygrania będzie: 1000 biletów do kina Helios, 1000 wejściówek do JumpCity, 740 kart podarunkowych
o wartości 100 złotych każda i 500 toreb zakupowych Libero.

Losowanie nagród głównych – samochodu typu SUV Hyundai Tucson i trzech kart podarunkowych o wartości 2 tys. złotych każda – odbędzie się 2 grudnia, podczas Weekendu z Gwiazdami. Na przełomie listopada i grudnia do Libero ściągnie cała plejada gwiazd ze świata rozrywki i mody: Patrycja Kazadi, Jankes i Maja Sablewska oraz ze świata sportu: Tomasz Zimoch, Krzysztof Ignaczak i trener Qczaj. Z kolei na wspólne gotowanie i kulinarne rozmowy zaproszą: Daria Ładocha, Katarzyna Bosacka i zwyciężczyni programu Master Chef Junior, Julka Cymbaluk. Dodatkowo, od czwartku do soboty na gości czekać będą porady, pokazy i różne atrakcje.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 14 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.