Szykują się kolejne utrudnienia na rondzie w Katowicach. Tramwaje Śląskie od 12 listopada będą realizować drugi etap prac nad modernizacją węzła rozjazdowego „Katowice-Rondo”. To oznacza problemy dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. 

Prace nad drugim etapem ruszą 12 listopada i potrwają do 16 listopada.  Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Reklama

– Ruch tramwajów na odcinku od Ronda do Rynku od 10 listopada zostaje przywrócony. Natomiast od poniedziałku 12 listopada do piątku 16 listopada zostają wprowadzone nowe zmiany w organizacji ruchu wynikające z braku możliwości skrętu z Ronda w ul. Chorzowską – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta Katowice.

Wprowadzone zostają następujące zmiany:

  • Linia tramwajowa nr 6 – wprowadzenie trasy: Bytom Łagiewniki Zajezdnia – Katowice Słoneczna Pętla – Katowice Brynów Pętla
  • Linia tramwajowa nr 11 – wprowadzenie trasy: Ruda Śląska Chebzie Pętla – Chorzów Stadion Śląski
  • Linia tramwajowa nr 19 – wprowadzenie trasy: Bytom Łagiewniki Zajezdnia – Katowice Słoneczna Pętla – Katowice Plac Wolności
  • Linia tramwajowa nr 43 – wprowadzenie trasy: Chorzów Batory Zajezdnia – Wełnowiec Plac Alfreda
  • Linie tramwajowe nr 0, 23, 33 – zawieszenie kursowania
  • Linia tramwajowa nr 13 – będzie kursować na stałej trasie przejazdu wg specjalnego rozkładu jazdy
  • Linie tramwajowe 16 i 36 – będą kursować na stałej trasie przejazdu wg stałego rozkładu jazdy

Dodatkowo w okresie realizacji prac na torowisku konieczne jest wyłączenie z ruchu kołowego fragmentu Alei Korfantego.

– Odcinek Alei Korfantego od skrzyżowania z ulicą Morcinka do Ronda zostanie wyłączony z ruchu kołowego. Dla kierowców poprowadzone zostaną objazdy z Alei Korfantego ulicą Oblatów lub Morcinka do ulicy Sokolskiej – dodaje rzecznik. Jest to ostatni etap prac Tramwajów Śląskich w wyniku, których planowane są zmiany w organizacji ruchu w rejonie Ronda.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 19 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.