Foto: Samochód policyjny jadący ul. Francuską w Katowicach / Infokatowice.pl

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP poinformował, że w sobotę 10 listopada nastąpią zmiany w organizacji przejazdów komunikacji. Powodem jest „Wolność na 5”, bieg który odbędzie się na terenie miasta. Częściowo wyłączone z ruchu będą ulice Mickiewicza, Francuska, Powstańców i Jagiellońska. To jednak nie jedyne utrudnienia, które pojawią się w mieście w tym czasie.

Trasa biegu przebiegać będzie ulicami miasta Katowice: Mickiewicza, Sokolską, Chorzowską, przez Rondo im. gen. Jerzego Ziętka (południowa jezdnia), al. Roździeńskiego (południowa jezdnia), Uniwersytecką, przez Rondo im. Józefa Pietera, Uniwersytecką, Bankową, Pańki, Górniczą, Warszawską, Damrota, Krasińskiego, Paderewskiego, Sikorskiego, bieg przez tereny rekreacyjne, Trzech Stawów, Graniczną, przez Rondo im. Zenktelera, Graniczną, Powstańców, Francuską, Jagiellońską, Lompy, Plac Sejmu Śląskiego, Sienkiewicza, Jagiellońską, Kochanowskiego, Dworcową, Pocztową, Rynek, z metą przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza.

Reklama

W tym czasie wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii  autobusowych nr: 6123051110154600672673674840870900910930.

Od ok. 11:00 do ok.13:30 wyłączona z ruchu kołowego zostanie ul. Mickiewicza (odcinek od Rynku do skrzyżowania z ul. Słowackiego). Powyższa organizacja ruchu wymagać będzie zmian w przebiegu tras linii autobusowych nr: 6, 12, 30, 673, 840, 870, 910, 930:

 •  Linie autobusowe nr: 6, 840, 870 – autobusy tych linii realizować będą odjazdy z przystanku autobusowego „Katowice Piotra Skargi” (stanowisko nr 4, z którego kursują linie autobusowe nr 820 i 830) dokonując przejazdu z al. Korfantego ul. Piotra Skargi;
 • Linia autobusowa nr 12 – autobusy tej linii kursować będą w skróconej relacji, tj.: „Ligota Akademiki” – „Katowice Dworzec”, bez obsługi rejonu ul. Jagiellońskiej, Francuskiej, Warszawskiej i Mickiewicza;
 • Linie autobusowe nr: 30, 673 – autobusy tych linii w kierunku Osiedla Tysiąclecia i Siemianowic Śląskich – zamiast obsługi przystanku „Katowice Mickiewicza”, realizować będą odjazdy z przystanku autobusowego „Katowice Piotra Skargi” (stanowisko nr 4, z którego kursują linie autobusowe nr 820 i 830).
 • Linia autobusowa nr 910 – autobusy tej linii po obsłudze przystanku „Osiedle Paderewskiego Graniczna”, dokonywać będą nawrotów na pobliskim rondzie, celem przejazdu ulicami: Graniczną, wjazd na ul. Górnośląską, wyjazd w rejonie AWF celem włączenia się w  ul. Mikołowską do przystanku „Katowice Dworzec”. Następnie w kierunku powrotnym do Centrum Handlowego Trzy Stawy dokonywać będą przejazdu ulicami: Dworcową, Kościuszki, Powstańców, Francuską, Lotnisko, do przystanku „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy”.

Od ok. 11:30 do ok.13:00 wyłączona z ruchu kołowego zostanie ul. Powstańców, Francuska (odcinek od skrzyżowania z ul. Powstańców do skrzyżowania z ul. Jagiellońską), Jagiellońska. Powyższa organizacja ruchu wymagać będzie zmian w przebiegu tras linii autobusowych nr: 1251110154600672674900910:

 •  Linia autobusowa nr 12 – nie będzie kursować w przedmiotowym rejonie, skrócenie relacji do przystanku „Katowice Dworzec”;
 • Linia autobusowa nr 51  – w kierunku Ligoty autobusy tej linii po obsłudze przystanku „Katowice Drzymały” skierowane zostaną ul. Kościuszki, Powstańców, Francuską, do włączenia się na swoją rozkładową trasę przejazdu na przystanku „Katowice Francuska Sąd”. W kierunku do Osiedla Tysiąclecia po obsłudze przystanku „Katowice Komenda Policji” autobusy tej linii skierowane zostaną do przejazdu ul. Górnośląską, wyjazd w rejonie AWF celem włączenia się w  ul. Mikołowską do przystanku „Katowice Dworzec”;
 • Linia autobusowa nr 110 – w kierunku Muchowca autobusy tej linii po obsłudze przystanku „Katowice Dworzec” skierowane zostaną ulicami: Kościuszki, Powstańców, Francuską, do włączenia się na swoją rozkładową trasę przejazdu na przystanku „Katowice Francuska Sąd”. W kierunku do Siemianowic Śląskich po obsłudze przystanku „Katowice Komenda Policji” autobusy tej linii skierowane zostaną do przejazdu ul. Górnośląską, wyjazd w rejonie AWF celem włączenia się w  ul. Mikołowską do przystanku „Katowice Dworzec”;
 • Linia autobusowa nr 154 – zmiana nie obejmuje kursów tej linii,
 • Linia autobusowa nr 600 – w kierunku Szpitala Klinicznego po obsłudze przystanku „Katowice Dworzec” skierowane zostaną ulicami: Kościuszki, Powstańców, Francuską, do włączenia się na swoją rozkładowa trasę przejazdu na przystanku „Katowice Francuska Sąd”. W kierunku do Zawodzia po obsłudze przystanku „Katowice Komenda Policji” autobusy tej linii skierowane zostaną do przejazdu ul. Górnośląską, wyjazd w rejonie AWF celem włączenia się w  ul. Mikołowską do przystanku „Katowice Dworzec”;
 • Linie autobusowe nr: 672 i 674 – w kierunku Giszowca po obsłudze przystanku „Katowice Dworzec” skierowane zostaną ulicami: Kościuszki, Powstańców, Francuską (włączenie na przystanku „Katowice Francuska Sąd”), następnie dokonywać będą wjazdu na ul. Górnośląską, zjazdu przy Centrum Handlowym „Trzy Stawy” w ul. Pułaskiego, do włączenia się na swoje rozkładowe trasy przejazdu. W kierunku do centrum Katowic po obsłudze przystanku „Osiedle Paderewskiego Graniczna” dokonywać będą nawrotów na pobliskim rondzie, celem przejazdu ulicami: Graniczną, wjazd na ul. Górnośląską, wyjazd w rejonie AWF celem włączenia się w  ul. Mikołowską do przystanku „Katowice Dworzec”;
 • Linia autobusowa nr 900 – w kierunku Cmentarza Komunalnego autobusy tej linii po obsłudze przystanku „Katowice Dworzec” skierowane zostaną ulicami: Kościuszki, Powstańców, Francuską, do włączenia się na swoją rozkładową trasę przejazdu na przystanku „Katowice Francuska Sąd”. W kierunku powrotnym godziny odjazdów tej linii nie pokrywają się z czasowymi zmianami organizacji ruchu drogowego.

Dla pozostałych odcinków biegu ulicznego wprowadzane będą okresowe wstrzymania ruchu kołowego oraz funkcjonowania komunikacji tramwajowej, umożliwiające zachowanie stałych tras przejazdu linii tramwajowych i autobusowych.

W zakresie komunikacji tramwajowej krótkotrwałe wstrzymania (w momencie przebiegania zawodników) realizowane będą w czterech miejscach, tj.: Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka (w godz. 11:30 – 12:00), skrzyżowanie ul. Warszawskiej z ul. Damrota (w godz. 11:30 – 12:10), skrzyżowanie ul. Dworcowej z ul. Św. Jana (w godz. 11:40 – 13:15) oraz rejon ul. 3 Maja pomiędzy siedzibą Urzędu Miasta, a DH „Skarbek”.

Przypominamy jednocześnie, że ww.  zmiany stanowią uzupełnienie informacji o obowiązywaniu tras objazdowych w związku z obchodami Święta Niepodległości, w czasie których zmienione będą przebiegi tras dla  linii autobusowych nr 12, 51, 110, 154, 600, 672, 672N, 674, 900 i 910 od godziny 00:00 dnia 10 listopada 2018 r. (sobota) do godziny 18:00 dnia 11 listopada 2018 r.

Reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 15 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.