KZK GOP poinformował, że od dzisiaj ruszają dwie nowe linie autobusowe do centrum przesiadkowego Ligota. To miało zostać otwarte dzisiaj, ale trzeba będzie poczekać kilka dni z powodu nie działających prawidłowo parkomatów. Od dzisiaj rusza też sprzedaż „Biletu Katowickiego”.

Jak poinformował Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w związku z  uruchomieniem obsługi „Węzła Przesiadkowego Ligota” (przystanek „Ligota Dworzec PKP”), z dniem 5 listopada (poniedziałek) zostaną uruchomione nowe linie autobusowe nr 912 i 913 oraz zostanie przywrócona stała trasa przejazdu linii autobusowej nr 13.

Nowe linie mają kursować w następujących relacjach:

  • Linia nr 912: „Ligota Akademiki” – „Ligota Dworzec PKP” z przejazdem ulicami: Śląską, Medyków i Panewnicką (częstotliwość co ok. 30 minut w dzień roboczy oraz co ok. 60 minut w soboty i niedziele);
  • Linia nr 913: „Panewniki Owsiana” – „Ligota Dworzec PKP” z przejazdem ulicami: Owsianą, Panewnicką, Kruczą, Wybickiego, Kijowską, Panewnicką, Mazurską, Panewnicką ( częstotliwość co ok. 30 minut w dzień roboczy oraz co ok. 60 minut w soboty i niedziele).
Reklama

Dla linii autobusowej nr 13 zostanie przywrócony dwukierunkowy przejazd ul. Panewnicką z obsługą  zintegrowanego „Węzła Przesiadkowego Ligota”, tj. przystanku „Ligota Dworzec PKP”. Autobusy tej linii  nie będą obsługiwać przystanków zlokalizowanych na obecnej  trasie objazdowej, tj.: „Ligota Dom Kultury[n/ż]”, „Ligota Franciszkańska” oraz „Brynów Kościuszki” (stanowisko przy ul. Kłodnickiej). Dodatkowo z uwagi na wznowienie możliwości przejazdu ul. Kolejową, autobusy tej linii powrócą do przejazdów tą ulicą z obsługą przystanku autobusowego „Ligota Kolejowa LIBERO”, dawny przystanek „Ligota Stalowa”.

Kilka dni niestety poczekamy jeszcze na uruchomienie centrum przesiadkowego Ligota – donosi Gazeta Wyborcza. Powodem są parkomaty, które nie działają jeszcze tak jak powinny. Może się pojawić problem z wydawaniem biletów uprawniających do 20h darmowego parkowania na terenie centrum przesiadkowego.

Zgodnie  z regulaminem centrum przesiadkowego, bilet zerowy wydany przez parkomat kierowca musi zostawić za przednią szybą samochodu (formalnie w widocznym miejscu). Tylko wtedy można parkować do 20 godzin.

– Użytkownicy Pojazdów niespełniający powyższych warunków zobowiązani są do zapłaty z tytułu najmu miejsca postojowego w czasie trwającym nieprzerwalnie maksymalnie do 20 godzin wynagrodzenia w wysokości 369,00 zł brutto. Termin zapłaty wynagrodzenia wynosi 5 dni od dnia, w którym zakończony został okres najmu miejsca postojowego – czytamy w regulaminie centrum przesiadkowego.

Nowy bilet w Katowicach

Dzisiaj rusza także sprzedaż tzw. „Biletu Katowickiego”. To bilet kolejowy, który będzie uprawniał pasażerów do nieograniczonej liczby przejazdów wszystkimi liniami autobusowymi i tramwajowymi obsługiwanymi przez KZK GOP na terenie miasta (gminy) Katowice oraz pociągami Kolei Śląskich kursujących na terenie Katowic.

– Bilety Katowickie są biletami imiennymi miesięcznymi. Termin ważności biletu miesięcznego wynosi miesiąc, licząc od pierwszego dnia jego ważności. Cena biletu wynosi 119 zł brutto – informuje KZK GOP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 5 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.