Ponad milion nielegalnych papierosów w Katowicach przechwycili funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej. Trefne papierosy były przewożone przez 40-letniego Gruzina.

Do wykrycia tak dużej kontrabandy doszło w trakcie rutynowej kontroli. – W wyniku czynności kontrolnych okazało się, że mężczyzna przewozi 1,2 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar był zapakowany na 5 paletach. Mundurowi ustalili dodatkowo, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem ciężarowym – informuje Grażyna Kmiecik, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Reklama

W trakcie czynności procesowych mężczyzna przyznał się do posiadania nielegalnych papierosów. Mundurowi ze śląskiej Służby Celno-Skarbowej podejrzewają, że trefne papierosy miały zostać wprowadzone do obrotu na śląskich targowiskach i bazarach. – Gdyby lewy towar trafił do sprzedaży Skarb Państwa straciłby blisko 1,3 mln złotych tytułem należnych podatków – wyliczają mundurowi.

Podejrzane papierosy trafiły już do magazynu Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Dokładny rozmiar nielegalnego procederu ustali postępowanie karne skarbowe. Właścicielowi trefnego towaru grożą wysokie kary i przepadek kontrabandy.

– Każdy, kto decyduje się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nieposiadających znaków akcyzy, popełnia przestępstwo lub wykroczenie skarbowe. Grozi za to kara grzywny lub nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. O wysokości kary zdecyduje sąd – przypominają urzędnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.