Śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali trzy osoby na gorącym uczynku. Sprawcy chcieli włamać się do salonu jubilerskiego. To mieszkańcy Katowic i Dąbrowy Górniczej.

Mężczyźni planowali okraść salon jubilerski w Piekarach Śląskich.

Reklama

– W tym celu w nocy postanowili włamać się do sklepu przez piwnicę. Katowiccy śledczy wspierani przez śląskich antyterrorystów, zatrzymali rabusiów na gorącym uczynku, gdy ci usiłowali dostać się do salonu jubilerskiego. Tym sposobem policjanci udaremnili kradzież cennej biżuterii. Sprawcy to mieszkańcy Katowic i Dąbrowy Górniczej w wieku 47, 38 i 36 lat. – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. – Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzut usiłowania włamania, ale sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone, że mają oni na swoim koncie także inne przestępstwa przeciwko mieniu – dodaje.

W wynajmowanych przez jednego z nich pomieszczeniach śledczy odnaleźli także sprzęt elektroniczny najprawdopodobniej pochodzący z włamania. Łączna wartość zabezpieczonych łupów wynosi blisko 100 tys. zł. W środę sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla zatrzymanych, o który wnioskowali śledczy i prokuratura.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 1 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.