Samochód policyjny / fot. InfoKatowice.pl

Kolumbijczycy pobici w Katowicach. Wracali do domu po nocnej zabawie, zostali zaczepieni w centrum Katowic i pobici. Interweniowała policja, wezwano też pogotowie. Pokrzywdzeni zeznania złożyli dopiero oficjalnie w poniedziałek, bo mundurowi potrzebowali tłumacza, aby się z nimi porozumieć.

Do zdarzenia doszło 6 października, w pobliżu ulic Św. Jana i Dworcowej. Studenci z Kolumbii wracali z nocnej zabawy w klubie Energy 2000. Zgłoszenie o pobiciu wpłynęło na policję około godziny 4.31 z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Reklama

– Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zgłoszenia.  Jak wynika ze wstępnych ustaleń już o godzinie 4.40 funkcjonariusze podjęli interwencję. Po chwili na miejsce przyjechała również załoga pogotowia ratunkowego – tłumaczy Aneta Orman z katowickiej policji.

Wtedy wstępnie ustalono, że pod wiaduktem  w pobliżu ulic Św. Jana i Dworcowej, obcokrajowcy zostali zaczepieni przez grupę nieznanych osób. Polacy byli głośni i jak się okazało agresywni.

– Sprawcy zaczęli ich popychać i uderzać. Napastnicy po chwili odeszli a świadkowie na miejsce wezwali policjantów i pogotowie. Jeden z pokrzywdzonych mężczyzn, został zabrany do szpitala przez załogę pogotowia. Na miejsce przyjechał drugi policyjny patrol, który natychmiast po zawiadomieniu ruszył w penetrację terenu – zaznacza rzecznik katowickiej policji.

Tego samego dnia został zabezpieczony monitoring miejski. Następnego dnia (7 października) zostało wszczęte dochodzenie.

– Z uwagi na barierę językową, w dniu zdarzenia skontaktowano się z biegłym  tłumaczem języka hiszpańskiego.  Czynności procesowe zostały z udziałem tłumacza wykonane w poniedziałek tj. 8 października i wtedy też obcokrajowcy złożyli zeznania – mówi Aneta Orman.

Obecnie policjanci analizują nagrania monitoringu oraz zabezpieczają kolejne nagrania, które zostaną poddane analizie. Ustalani są również świadkowie oraz sprawcy pobicia.

Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mają informację na temat jego sprawców proszone są o kontakt z policjantami z Katowic tel. 32 200 3716, 32 200 2555.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 13 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.