Reklama

Prezydent Katowic pożegnał się z radnymi. Miniona kadencja „lekcją nowoczesnego zarządzania miastem”. W czwartek po raz ostatni spotkali się radni minionej kadencji, były pożegnania, kwiaty i dużo ciepłych słów ze strony prezydenta Katowic Marcina Krupy. Nie wszyscy radni wrócą w nowej kadencji.

– Za te wszystkie wspólne działania chciałbym państwu naprawdę bardzo, bardzo serdecznie podziękować. Za to, że te 4 lata były też taką lekcją, zarówno dla mnie jak i dla państwa, kolejną lekcją nowoczesnego zarządzania miastem – mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Krupa wymieniał osiągnięcia Katowic, na pierwszym miejscu znalazł się tytuł Kreatywnego Miasta UNESCO w dziedzinie muzyki. – To wielkie osiągniecie – stwierdził prezydent.

Prezydent mówił też dużo o tzw. „rewolucji transportowej”, która dzieje się w Katowicach.

– 700 mln zł drodzy państwo, przeznaczyliście w budżecie miasta na realizację nowych rozwiązań komunikacyjnych w naszym mieście. To nie tylko rozbudowa sieci dróg, to nie tylko zakup nowoczesnego transportu, ale w ogóle podejście zupełnie inne do transportu publicznego ale i też transportu indywidualnego – dodał Krupa.

Przypomnijmy, do Rady Miasta Katowice najwięcej radnych wprowadziła Koalicja Obywatelska 12, następnie Forum Samorządowe i Marcin Krupa 11 oraz Prawo i Sprawiedliwość 5. Tak jak w poprzedniej kadencji większość w radzie ma Forum z PiS.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.