Pikiety przed Urzędem Miasta Katowice nie będzie. Walczący o podwyżki pracownicy Muzeum Historii Katowic odwołali planowaną na 25 października pikietę przed Urzędem Miasta Katowice. To jednak nie koniec sporu.

Związkowcy z MHK domagali się 800 zł brutto podwyżki do podstawy (ta wynosi w części przypadków 1700-1800 zł). Na taką nie mogą liczyć. Poniżej informacja przekazana pracownikom MHK przez stronę związkową.

“Szanowni Związkowcy oraz pozostali pracownicy Muzeum Historii Katowic!

Kilkadziesiąt minut temu podpisany został protokół ustaleń między Dyrektorem MHK a Komisją Zakładową NSZZ “Solidarność” MHK, który NIE KOŃCZY sporu zbiorowego.
Dyrektor całkowicie zaakceptował postulat nr 2 czyli włączenie w całości premii regulaminowej do pensji zasadniczej. Włączenie nastąpi 1 stycznia 2019 r. Przyniesie to drobne podwyżki osobom posiadającym wysługę lat.

Mimo pewnego zbliżenia stanowisk, pozostały nadal rozbieżności w sprawie postulatu 1, czyli przyznania podwyżki do wynagrodzenia zasadniczego. Niemniej dyrektor podejmie starania o pozyskanie środków z Miasta Katowice na zaspokojenie oczekiwań finansowych pracowników. Strony ustaliły, że dalsze propozycje pracodawcy zostaną przedstawione najpóźniej do końca listopada br.

Mimo niezrealizowania wszystkich postulatów sporu zbiorowego, Komisja Zakładowa w geście dobrej woli podjęła decyzję o nierozpoczynaniu strajku ostrzegawczego zaplanowanego na 25 października br.

Komisja Zakładowa
NSZZ “Solidarność””

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.