Ma 150 lat i wiele za sobą. Opowiedzą o niej w muzeum. Już w czwartek o 16.00 w Muzeum Historii Katowic odbędzie się spotkanie na temat historii ulicy Adama Mickiewicza. To kolejne spotkanie z cyklu „Podziel się historią”, wracającego po wakacyjnej przerwie.

Kolejne spotkanie z cyklu „Podziel się historią” odbędzie się o godzinie 16.00 w gmachu głównym Muzeum Historii Katowic przy ul. ks. Józefa Szafranka 9. Spotkanie pt. „Z dziejów ulicy Mickiewicza” poprowadzi Michał Bulsa z Działu Historii MHK.

– Jedna z najbardziej rozpoznawalnych katowickich ulic. Jej 150-letnia historia wcale się nie kończy, ponieważ na naszych oczach przechodzi kolejną metamorfozę. Dyskusja wokół jej przeszłości zostanie uzupełniona znanymi oraz nieznanymi pocztówkami i fotografiami ze zbiorów Działu Fotografii naszego muzeum. Poznamy najstarsze mapy i widoki, gdy drogę określano mianem Uferstrasse, a później August-Schneider-Strasse. Zajrzymy też do wnętrza Wielkiej Synagogi, dawnego liceum oraz znanych lokali handlowo-usługowych i na autobusową zajezdnię na końcu ulicy – zapowiada Muzeum Historii Katowic.

Reklama

Spotkanie jest bezpłatne (wstęp wolny). Więcej pod linkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 8 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.