Urząd Miasta Katowice / fot. A. Maciaszczyk / InfoKatowice.pl
Reklama

W Katowicach rusza kolejna edycja programu „Lokal na Kulturę”, który jest adresowany do wszystkich tych, którzy mają pomysły na ciekawe inicjatywy kulturalne, artystyczne lub twórcze. Taka inicjatywa ma szansę na wynajęcie lokalu na preferencyjnych warunkach – czyli po prostu z mniejszą stawką czynszu.

– Program „Lokal na Kulturę” powstał, by wspomagać organizacje prowadzące działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą. Jak to działa? Wystarczy ciekawy i twórczy pomysł na inicjatywę związaną z szeroko pojętą kulturą, a urząd udostępnia na wynajem wybrane lokale w atrakcyjnych cenach za metr kwadratowy – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Reklama

W dziesięciu edycjach wystawiono do  konkursu 70 wolnych lokali użytkowych, zawarto umowy na 31 lokali, aktualnie w użytkowaniu pozostaje 19 lokali. Dzięki programowi powstało m.in. Home of art przy ul. Mikołowskiej, ODEON Koszutka przy ul. Iłłakowiczówny oraz szereg miejsc spotkań i warsztatów służących aktywizacji lokalnych społeczności.

W obecnej, jedenastej edycji do konkursu „Lokal na kulturę” wystawionych zostało pięć lokali, wszystkie wymagają prac remontowych:

– przy ul. Andrzeja 1 (parter-front), powierzchnia 24,35 m2, stawka za metr 6,53 zł,

– przy ul. Kochanowskiego 11 (parter-front), powierzchnia 34 m2, stawka za metr 3,64 zł,

– przy ul. Koszalińskiej 18 (parter-front), powierzchnia 105,14 m2, stawka za metr 6,52 zł,

– przy ul. Przedwiośnie 4a (parter-front), powierzchnia 88,67 m2, stawka za metr 3,13 zł,

– przy ul. Wiosny Ludów 39 (budynek wolnostojący), powierzchnia 361,63 m2m stawka za metr 2,02 zł.

Do lokalu przy ul. Koszalińskiej 18  przynależy piwnica (o powierzchni 14,96 m2)), za którą opłata jest stała i wynosi co miesiąc 2,00 zł/m2 netto + VAT.

Najemcy w okresie adaptacji lokali opłacają czynsz w wysokości 1 zł/m2 oraz opłaty niezależne od wynajmującego. W okresie obowiązywania umowy najemca lokalu zobowiązany jest do przygotowania – raz na 12 miesięcy od daty zawarcia umowy najmu informacji z prowadzonej działalności.

Zainteresowane osoby mogą składać oferty do 13 listopada br.

Lista lokali w ramach programu jest dostępna na stronie www.lokalnakulture.pl

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.