Prezydent Katowic zarządzeniem przekazał 2,5 mln zł do Szpitala Murcki. To pieniądze na tzw. podniesienie kapitału zakładowego jednostki. W szpitalu ruszają też powoli te wielkie i kosztowne inwestycje.

2,5 mln zł, które przekazało miasto ma być wydane na konkretny cel. – Pieniądze zostaną spożytkowane na bieżącą działalność – mówi nam Krzysztof Zaczek, prezes Szpitala Murcki.  Zarządzenie w tej sprawie prezydent Katowic wydał we wtorek.

Jeszcze w tym tygodniu szpital ruszy z przetargami na duże inwestycje. Wybrano już tzw. inwestora zastępczego, który będzie odpowiedzialny za budowę nowego pawilonu. Przetarg na koncepcję i projekt ma ruszyć na dniach.

Podobnie postępowanie na wartą około 6-7 mln zł termomodernizację dwóch budynków – gdzie obecnie znajduje się oddział internistyczny i chirurgiczny. Na tę inwestycję udało się pozyskać wsparcie funduszy unijnych z Urzędu Marszałkowskiego (ponad 2,2 mln zł).

Protest na terenie Szpitala Murcki / 4 stycznia 2017 roku / fot. InfoKatowice.pl

Temat Szpitala Murcki to bardzo głośna sprawa za kadencji obecnie rządzącego miastem Marcina Krupy. Po licznych protestach magistrat zrezygnował z połączenia placówki z Górnośląskim Centrum Medycznym. Protestujący domagali się m.in. dymisji prezydenta Katowic.

W sumie miasto do 2021 roku chce wydać na jednostkę 88 mln zł, z czego 62 mln na inwestycje m.in. budowę nowego pawilonu, a około 26 mln zł to straty, które szpital będzie generował do 2021 roku.

– Przykład Szpitala Murcki pokazuje, że głos mieszkańców ma znaczenie – mówi Patrycja Grolik, radna i jednocześnie kandydatka z list Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Katowice. Grolik to była jedna z radnych, która mocno stała za inwestycjami w szpital – Mam nadzieję, że rozpoczęte działania będą kontynuowane niezależnie od tego, kto wygra wybory – dodała.

2 KOMENTARZE

  1. Przykład Szpitala Murcki pokazuje, że głos mieszkańców ma znaczenie – mówi Patrycja Grolik, radna i jednocześnie kandydatka z list Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Katowice

    I ten głos będzie nas kosztował 88 mln. Przypomnę, że tramwaj na południe ma kosztować około 100 mln. Litości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 + 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.