Lokalizacja planowanej noclegowni / fot. openstreetmap.org

Noclegownia w Szopienicach będzie znacznie droższa. Ruszył trzeci przetarg na budowę kontrowersyjnej noclegowni dla bezdomnych w Szopienicach. Obiekt na powstać przy ulicy Obrońców Westerplatte. Inwestycja już kilka miesięcy temu budziła duże kontrowersje i do tej pory nie udało się wyłonić wykonawcy. Teraz miasto chce na nią przeznaczyć znacznie więcej pieniędzy.

Wcześniej planowano wydatek na inwestycję wysokości 1,3 mln zł. Obecna procedura przetargowa mówi o kwocie ponad 3 mln zł (prawie 2,9 mln zł bez vat). Noclegownia być gotowa w przeciągu 9 miesięcy.

Reklama

Marcin Krupa, prezydent Katowice mówił zapytany na sesji, że „wybór miejsca na tę inwestycję (…) znajdzie akceptację społeczną”. Oficjalne protesty i stanowiska w sprawie zajęły rada dzielnicy oraz kilka stowarzyszeń i inicjatyw.

Planowany zakres inwestycji miał objąć dwa budynki w zabudowie kontenerowej/modułowej (dwukondygnacyjne) o powierzchni około 400 metrów kwadratowych każdy. Teren inwestycji zostanie ogrodzony, oświetlony, pojawi się też monitoring.

– Prace projektowe przewidziane są na III i IV kwartał bieżącego roku a zakończenie budowy w II kwartale 2019 – poinformował nas w jeszcze w lipcu Dariusz Czapla z katowickiego magistratu.

Oferty w przetargu można składać do 29 października.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 11 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.