Obywatele Wielkiej Brytanii pobili Polaków w centrum Katowic. Do pobicia doszło w jednym z lokali na terenie miasta. Pracę prawdopodobnie straci policjant po służbie, który brał udział w zdarzeniu, a następnie po zatrzymaniu Brytyjczyków – uderzył jednego z nich.

Do zdarzenie doszło w piątek w godzinach wieczornych.  – W jednym z popularnych lokali, grupa kilku mężczyzn mówiących po angielsku, zaatakowała  trzech Polaków. Pobili ich a następnie napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia. Powodem ataku prawdopodobnie było znieważenie symboli narodowych i reakcja Polaków na niewłaściwe zachowanie obcokrajowców – tłumaczy Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. – Dwaj pobici mężczyźni doznali obrażeń i wymagali pomocy lekarskiej. Trzeci z pokrzywdzonych wspólnie z policjantami, którzy przyjechali na interwencje, pojechał szukać napastników – dodaje.

4 obywateli Wielkiej Brytanii zatrzymano przy Spodku. Jeden z nich stawiał opór, więc mundurowi musieli użyć wobec niego środków przymusu bezpośredniego.

Reklama

– Najprawdopodobniej, w trakcie tych czynności obezwładniany Brytyjczyk został uderzony przez mężczyznę, który rozpoznał go jako jednego z napastników. W rezultacie 48 letni obywatel Wielkiej Brytanii doznał obrażeń twarzy – informuje rzecznik śląskiej policji.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, a następnie przewieziono go do szpitala. W sumie policjanci zatrzymali 4 obywateli Wielkiej Brytanii w wieku od 45 do 51 lat.

Podczas tej interwencji zatrzymano też mężczyznę, który najprawdopodobniej spowodował obrażenia jednego z zatrzymywanych obcokrajowców. Okazał się nim 43-letni funkcjonariusz katowickiej komendy. Komendant Miejski Policji w Katowicach natychmiast powiadomił o zdarzeniu Prokuratora oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Wszczął wobec niego postępowanie dyscyplinarne i postępowanie administracyjne, zmierzające do zwolnienia go ze służby.

1 Komentarz

  1. Współczuję policjantom katowickim takiego komendanta, gnoje angole przyjeżdżają tu rozrabiać, a on sprzedaje wewnętrznym swojego , broniącego Polaków i godności , tymbardziej, że nie ma dowodów na pobicie , jedyne to że gnój angol powiedział.
    Ale tacy są Polacy , jeden drugiego w łyżce wody by utopił, jedności żadnej, jesteśmy takimi kundlami Europy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.