Kolejne zatrzymania członków gangu kiboli. Zarzuty usłyszało również trzech lekarzy. W sumie w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej podejrzanych jest już 69 osób, a to prawdopodobnie nie koniec. Członkowie gangu podejrzewani są m.in. o przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. W poniedziałek mundurowi zatrzymali 8 osób na terenie naszego regionu i Krakowa.

Policjanci z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Krajowej w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie kraju. Członkowie gangu mają związek z pseudokibicami klubów sportowych.

Reklama

– Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy głównie na terenie Chorzowa, ale także w innych rejonach Polski, a nawet Czech mogli popełniać przestępstwa przeciwko mieniu, tj.: kradzieży i kradzieży z włamaniem do magazynów, biur i obiektów usługowych. Do kradzieży z włamaniami dochodziło od lipca 2013 roku do stycznia 2014 roku między innymi w Opolu, Mysłowicach, Karlinie, Zabrzu, Żorach oraz w Ostrawie w Czechach – wyjaśnia Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. – Wszystko wskazuje na to, że mogli również uczestniczyć w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających, z czego mogli uczynić sobie stałe źródło dochodu. Członkowie grupy mogą być także zamieszani w przywłaszczenie naczep do ciągników siodłowych – dodaje.

Wśród 8 zatrzymanych w poniedziałek osób są trzej lekarze podejrzani o to, że w zamian za 100 do 500 zł wystawiali zaświadczenia lekarskie, na podstawie których inne osoby nie uczestniczyły w czynnościach procesowych paraliżując tym prowadzone przeciwko nim sprawy.

– Pozostali zatrzymani usłyszeli m.in zarzuty wręczania korzyści majątkowych, produkcji i  wprowadzania znacznych ilości środków odurzających tj.: amfetaminy (nie mniej niż 70 kg) oraz przywłaszczenia ciągników siodłowych z naczepami znacznych wartości – czytamy w komunikacie policji.

Na wniosek prokuratorów Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach wobec pięciu zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 16 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.