Marcin Krupa prezydent Katowic / fot. materiały prasowe / UM Katowice

Prezydent Katowic wydał oświadczenie za pośrednictwem swojego biura prasowego odnośnie planów budowy Aparthotel. Apartamentowce, o których pisaliśmy dzisiaj rano mają powstać na terenie Muchowca, tuż przy Katowickim Parku Leśnym. W planach było 8 budynków. 

21 września prezydent Katowic Marcin Krupa podał do publicznej wiadomości decyzję środowiskową dla inwestycji planowanej na skraju Katowickiego Parku Leśnego. W koncepcji zaprezentowanej przez Genius Loci Architekci jest mowa o 130 apartamentach o powierzchni od 40 do 150 m. kw, w sumie planowana powierzchnia użytkowa to ponad 8 tys. m. kw. W planach jest 280 podziemnych miejsc parkingowych.

Poniżej oświadczenie prezydenta Katowic:

Reklama

Szanowni Państwo,

w związku z ostatnimi doniesieniami medialnymi odnoszącymi się do wydania 21 września decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia dot. m.in. budowy kompleksu 4 budynków Aparthotelu wraz z zagospodarowaniem terenu – przy ul. Francuskiej w Katowicach oświadczam, że:

1)      Nie dopuścimy do realizacji tej inwestycji w Dolinie Trzech Stawów.

2)      Podległe mi służby popełniły błąd – decyzją została podjęta pochopnie, bez uwzględnienia wszystkich istotnych uwarunkowań. Dolina Trzech Stawów to miejsce rekreacji i wypoczynku dla wszystkich mieszkańców. I taki też charakter tego miejsca powinien pozostać. Ponadto omawiana działka nie posiada infrastruktury niezbędnej do realizacji takiej inwestycji. Ponadto uważam, że w tym przypadku powinna zostać obowiązkowa sporządzona ocena oddziaływania inwestycji na środowisko.

3)      Decyzja wydana przez Wydział Kształtowania Środowiska nie jest prawomocna.

4)      O kolejnych krokach w tej sprawie będę Państwa informował na bieżąco.

Z poważaniem

Marcin Krupa

Prezydent Katowic 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.